Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prvý rok nového ministra

Tomáš Drucker
Premiér Robert Fico uvádza do úradu Tomáša Druckera | Foto: SITA / Ľudovít Vaniher

23. marca 2016 vznikla nová vláda, už tretia pod vedením predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Na čele ministerstva zdravotníctva zastal Tomáš Drucker, nestranícky nominant Smeru-SD. Verejnosti bol známy ako generálny riaditeľ Slovenskej pošty.

Jednotlivé organizácie a združenia vyjadrovali opatrný optimizmus. Ako sa na prácu Druckera dívajú po dvanástich mesiacoch jeho úradovania?

Takmer jednohlasne sa všetci oslovení zhodujú na tom, že Drucker je v porovnaní so svojimi predchodcami otvorenejší a komunikatívnejší. Počúva svojich partnerov a veria, že jeho záujem pomôcť ťažko skúšanému rezortu je úprimný.

Aj v prípade negatív sa väčšina respondentov zhodne: praktických krokov je málo, čakali viac. Čo sa však urobilo, zväčša hodnotia pozitívne.

Predchádzajúca dvojica ministrov bola so sestrami na nože. Komunikácia sa vylepšila, ale vyhlášku o kompetenciách sestry Druckerovi nezabudnú.

Naopak, zabúda minister, a to na ambulantný sektor, nazdáva sa komora zubných lekárov.

Priateľskejšia je lekárnická komora. Druckerovo pôsobenie hodnotí jedným slovom: Pozitívne.

Opatrný postoj si zachovali analytici.

Asociácia zdravotných poisťovní je s ministrom spokojná, problémy však vidí.

Lekárske odbory vyzdvihujú, že kauzy sa v poslednom roku ministrovi zdravotníctva vyhýbajú, tiež však nevidia posun vpred.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 22. marca 2017 12:31Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...