Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dvorovy_vladimir.jpg
Vladimír Dvorový | Foto: Svet zdravia
11. januára 2018 12:22 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

ProCare a Svet zdravia budú mať nového generálneho riaditeľa

Stane sa ním Vladimír Dvorový, ktorý doteraz viedol michalovskú nemocnicu.

Sieť polikliník ProCare a sieť nemocníc Svet zdravia budú mať od februára tohto roku nového generálneho riaditeľa. Stane sa ním Vladimír Dvorový, ktorý doteraz viedol michalovskú nemocnicu.

Ako informoval hovorca Svet zdravia Tomáš Kráľ, po úspešnej integrácii oboch spoločností súčasný generálny riaditeľ Marek Duban tento rok svoje pôsobenie v zdravotníckom sektore Penta Investments končí.

Marek Duban sa ujal postu generálneho riaditeľa ProCare a Svet zdravia začiatkom apríla minulého roka. Jeho hlavnou úlohou bolo naštartovať integráciu oboch spoločností.

„Marekovi Dubanovi by som rád poďakoval za skvelú prácu pri vytváraní spoločnej infraštruktúry na ďalší proces spájania našich nemocníc a polikliník. Obzvlášť si zaslúži uznanie za niekoľkoročný prínos pri rozvoji ambulantnej sféry v sieti ProCare,“ uviedol generálny riaditeľ medzinárodného holdingu Penta Hospitals International (PHI) Attila Végh.

PHI je medzinárodná holdingová spoločnosť, ktorá pokrýva nemocničný sektor spoločnosti Penta Investments na Slovensku, v Česku a v Poľsku. Nemocnice Svet zdravia a polikliniky ProCare sú súčasťou holdingu.

Haviernik prejde z Galanty do Michaloviec

„Naším cieľom je vybudovať modernú organizáciu, ktorá bude atraktívna pre vysokokvalitný zdravotnícky personál, vďaka lepším procesom bude efektívnejšia a pre našich pacientov bezpečnejšia. Toto sú priority, na ktoré sa plánujeme v ďalšom období maximálne sústrediť. Sme presvedčení, že ich splnenie si vyžaduje nového lídra, ktorým sa od februára stane doterajší riaditeľ našej michalovskej nemocnice Vladimír Dvorový. Pod jeho vedením sme v závere minulého roka dokázali v predstihu otvoriť prvú nemocnicu novej generácie na Slovensku,“ zdôraznil Végh.

Uvedené zmeny sa automaticky dotknú aj vedenia dvoch nemocníc Sveta zdravia. Súčasný post riaditeľa michalovskej nemocnice prevezme po Vladimírovi Dvorovom doterajší riaditeľ galantskej nemocnice Marián Haviernik.

V Galante predstaví spoločnosť nového nástupcu už v najbližšom čase.

MUDr. Vladimír Dvorový, MPH (44) vyštudoval na Lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Hradci Králové. Najprv pôsobil v trebišovskej nemocnici ako sekundárny lekár, neskôr ako námestník LPS a od roku 2010 ako riaditeľ nemocnice. V máji 2017 bol poverený vedením Nemocnice Svet zdravia Michalovce. V decembri 2017 úspešne uviedol do prevádzky Nemocnicu novej generácie v Michalovciach. Venuje sa kardiotoxicite protinádorovej liečby a informačným systémom v medicíne. Od februára 2018 sa stane novým generálnym riaditeľom siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia. Je ženatý a má dve deti.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X