Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dieta_chore
Foto: MorgueFile.com
30. septembra 2015 9:23 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Primátor Šale nesúhlasí so zrušením nočnej detskej pohotovosti

Nočná detská pohotovosť v Šali má od 1. októbra prestať fungovať, rozhodol o tom lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Primátor Šale Jozef Belický s tým nesúhlasí. V utorok adresoval list predsedovi Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanovi Belicovi, kde ho žiada o prehodnotenie situácie a hľadanie iného riešenia.

Ako informovala médiá Erika Kőrösi zo šalianskej radnice, ordinačné hodiny na detskej pohotovosti budú v pracovných dňoch od 16:00 do 22:00, cez víkendy a sviatky od 7:00 do 22:00. V súrnych prípadoch zabezpečí nočnú zdravotnú starostlivosť detská pohotovosť v Nitre.

Lekári tvrdia, že jedným z dôvodov na rušenie nočných ordinačných hodín detskej pohotovosti je jej slabá vyťaženosť. Belický však s týmto argumentom nesúhlasí. „Aj včasné poskytnutie pomoci a záchrana čo i len jedného ľudského života stojí za úvahu zachovania poskytovania týchto služieb v meste Šaľa aj v noci,“ vyjadril sa primátor.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X