Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Primátor Šale nesúhlasí so zrušením nočnej detskej pohotovosti

Dieta_chore
Foto: MorgueFile.com

Nočná detská pohotovosť v Šali má od 1. októbra prestať fungovať, rozhodol o tom lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Primátor Šale Jozef Belický s tým nesúhlasí. V utorok adresoval list predsedovi Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanovi Belicovi, kde ho žiada o prehodnotenie situácie a hľadanie iného riešenia.

Ako informovala médiá Erika Kőrösi zo šalianskej radnice, ordinačné hodiny na detskej pohotovosti budú v pracovných dňoch od 16:00 do 22:00, cez víkendy a sviatky od 7:00 do 22:00. V súrnych prípadoch zabezpečí nočnú zdravotnú starostlivosť detská pohotovosť v Nitre.

Lekári tvrdia, že jedným z dôvodov na rušenie nočných ordinačných hodín detskej pohotovosti je jej slabá vyťaženosť. Belický však s týmto argumentom nesúhlasí. „Aj včasné poskytnutie pomoci a záchrana čo i len jedného ľudského života stojí za úvahu zachovania poskytovania týchto služieb v meste Šaľa aj v noci,“ vyjadril sa primátor.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 30. septembra 2015 9:23Zdroj SITA
K téme , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...