Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
graf_rast
FreeImages.com
7. júna 2016 10:05 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Priemerná mzda v zdravotníctve v 1. kvartáli bola 856 eur

Priemerná mesačná nominálna mzda pracovníkov v zdravotníctve a sociálnej pomoci dosiahla v prvom kvartáli tohto roka 856 eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil v utorok Štatistický úrad SR. Oproti rovnakému obdobiu vlaňajška priemerná nominálna mzda v zdravotníctve a sociálnej pomoci vzrástla o 7,1 %.

Priemerná mzda zamestnanca v hospodárstve SR predstavovala v prvom štvrťroku 867. Tempo jej rastu sa oproti rovnakému obdobiu minulého roka zrýchlilo o 1,1 percentuálneho bodu na 3,3 %. Najvyššia úroveň priemernej mesačnej mzdy bola vo finančných a poisťovacích činnostiach, a to 1 820 eur. V informačných a komunikačných činnostiach to bolo 1 746 eur a pri dodávkach elektriny, plynu a pary 1 584 eur.

Podľa ŠÚ v jedenástich odvetviach bola mzda nižšia ako v priemere za hospodárstvo SR. Najnižšiu priemernú nominálnu mzdu mali zamestnanci v ubytovacích a stravovacích službách, konkrétne 489 eur, v ostatných činnostiach 529 eur a v stavebníctve 609 eur.

V zahraničí už 37,9 tisíca pracovníkov v zdravotníctve a sociálnych službách

Štatistický úrad SR zverejnil aj údaje o zamestnanosti. Počas prvých troch mesiacov tohto roku pracovalo v zdravotníctve a sociálnych službách na Slovensku 179,8 tisíca ľudí. Medziročne je to nárast, keď v prvom kvartáli 2015 pracovalo v týchto odvetviach 173,4 tisíca ľudí.

Rastie aj počet Slovákov pracujúcich v zahraničí. Celkový počet ľudí pracujúcich v zdravotníctve a sociálnych službách za hranicami dosiahol v prvom kvartáli 37,9 tisíca ľudí.

Z európskych  krajín najviac slovenských občanov pracovalo v Rakúsku (50,6 tisíc osôb) a v Českej republike (37,9 tisíc osôb).

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X