Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Priemerná mzda v zdravotníctve bola v 3. štvrťroku 842 eur

Penazenka.jpg
Pixabay.com

Oproti predchádzajúcemu kvartálu stagnovala, medziročne je to však nárast o 3,3 %

Priemerná mesačná mzda v zdravotníctve a sociálnej pomoci dosiahla ku koncu tretieho štvrťroku 842 eur. Informoval o tom Štatistický úrad SR. Tento segment bol tak pod priemernou mzdou v národnom hospodárstve, ktorá predstavovala 861 eur.

Oproti predchádzajúcemu kvartálu priemerná mzda v zdravotníctve a sociálnej sfére stagnovala, medziročne si však zaknihovala nárast o 3,3 %. Nedosiahla tak 6-percentný rast miezd v informačných technológiách, ale vyhla sa aj poklesu, aký postihol napríklad odborné, vedecké a technické činnosti.

V oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci pracovalo podľa výberového zisťovania pracovných síl v treťom štvrťroku 185,2 tisíca ľudí, čo predstavuje nárast oproti predchádzajúcemu kvartálu o 3,3 tisíca zamestnancov.

Z celkového počtu nezamestnaných 309,8 tisíca si ako oblasť poslednej práce označilo zdravotníctvo a sociálnu pomoc 5,9 tisíca ľudí. Je to menej ako v druhom kvartáli, kedy z oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci bolo 7,5 tisíca nezamestnaných.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 7. decembra 2015 13:00Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X