Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Penazenka.jpg
Pixabay.com
7. decembra 2015 13:00 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Priemerná mzda v zdravotníctve bola v 3. štvrťroku 842 eur

Oproti predchádzajúcemu kvartálu stagnovala, medziročne je to však nárast o 3,3 %

Priemerná mesačná mzda v zdravotníctve a sociálnej pomoci dosiahla ku koncu tretieho štvrťroku 842 eur. Informoval o tom Štatistický úrad SR. Tento segment bol tak pod priemernou mzdou v národnom hospodárstve, ktorá predstavovala 861 eur.

Oproti predchádzajúcemu kvartálu priemerná mzda v zdravotníctve a sociálnej sfére stagnovala, medziročne si však zaknihovala nárast o 3,3 %. Nedosiahla tak 6-percentný rast miezd v informačných technológiách, ale vyhla sa aj poklesu, aký postihol napríklad odborné, vedecké a technické činnosti.

V oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci pracovalo podľa výberového zisťovania pracovných síl v treťom štvrťroku 185,2 tisíca ľudí, čo predstavuje nárast oproti predchádzajúcemu kvartálu o 3,3 tisíca zamestnancov.

Z celkového počtu nezamestnaných 309,8 tisíca si ako oblasť poslednej práce označilo zdravotníctvo a sociálnu pomoc 5,9 tisíca ľudí. Je to menej ako v druhom kvartáli, kedy z oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci bolo 7,5 tisíca nezamestnaných.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X