Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fnsp za_priatelia stonozky odovzdali financne dary siedmim oddeleniam.jpg
Foto: FNsP ZA
8. novembra 2018 9:22 Zdravotnícke zariadenia od vpavZdravotnictve.sk

Priatelia Stonožky pomáhajú v žilinskej nemocnici viac ako 16 rokov

Nemocnici odvtedy prispeli sumou zhruba 82-tisíc eur a 3 000 USD

Občianske združenie Priatelia Stonožky spolupracuje s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou Žilina od roku 2002. Nemocnica o tom informovala vo svojej tlačovej správe.

„Stonožkárom“, ako sa členovia a podporovatelia združenia nazývajú, sa odvtedy podarilo finančne pomôcť jednotlivým oddeleniam nemocnice sumou zhruba 82-tisíc eur a 3 000 USD.

Sedem oddelení získalo nové vybavenie a prístroje

Sedem oddelení (fyziatria, balneológia a rehabilitácia; vnútorné lekárstvo; chirurgia; dermatovenerológia; neonatológia; úrazová chirurgia a anestéziológia a intenzívna medicína) si 7. novembra prevzalo od združenia darovacie listy, získali nové vybavenie a prístroje v hodnote takmer 15-tisíc eur.

„Podarilo sa nám zrekonštruovať sociálne zariadenie pre pacientov na kožnom oddelení a nakúpiť viac ako 130 položiek rôzneho prístrojového i materiálneho vybavenia,“ priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Vyzdvihol najmä novú odsávačku na jednotke intenzívnej starostlivosti oddelenia chirurgie a moderný prístroj na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny na vysokoúčinné podávanie liekov aerosólom.

Peniaze z maľovaných pohľadníc

„Stonožkári“ získavajú finančné prostriedky predajom deťmi maľovaných vianočných pohľadníc, tiež z podielových daní, zbierok a iných akcií. Pohľadnice maľujú deti vo veku od piatich až do 15 rokov.

„Týmto talentovaným deťom, ktoré nakreslili už tisíce vianočných obrázkov pod vedením učiteliek Lajčiakovej, Bohuníckej a Hrivíkovej zo ZŠ Jarná a ZUŠ F. Špániho v Žiline, patrí veľký obdiv a poďakovanie,“ uviedla predsedníčka Občianskeho združenia Priatelia Stonožky Daniela Popluhárová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X