Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dlh.jpg
Foto: Pixabay.com
3. augusta 2018 13:43 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Pri oddlžovaní nemocníc sa podarilo ušetriť viac ako tri milióny eur

V elektronickej aukcii ušetrili na istine viac ako tri milióny eur. Ďalšie milióny pre vzdanie sa dodávateľov ich príslušenstva k pohľadávkam.

Do prvej etapy oddlžovania sa sa podľa tlačovej správy rezortu zdravotníctva zapojilo 29 nemocníc. Oddlžovanie pre ne malo tentoraz jasné pravidlá a podmienky. Nevyhnutnými podmienkami boli ozdravné plány a dozorné orgány.

„Základnými princípmi oddlženia sú transparentnosť, teda rovnaký prístup a zaobchádzanie pre všetkých a na strane veriteľa dobrovoľnosť,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská. Nemocnice musia byť pri oddlžovaní aktívne.

Budú nasledovať ďalšie etapy

Záväzky sa uhradia zo štátnych finančných aktív, spolu najviac 585 miliónov eur. V prvej etape, ktorá už skončila, bola oddlžovaná suma 338 miliónov eur. Oddlženie je rozdelené na tri etapy. Objem peňazí zahŕňa veriteľov nemocníc, Sociálnu poisťovňu či veriteľov Národnej transfúznej služby.

Podľa generálneho tajomníka služobného úradu MZ SR Jozefa Ráža aktuálne pripravujú aj druhú etapu. Tá sa začne po odsúhlasení ozdravných plánov nemocníc, ktoré majú dodať do 15. augusta.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X