Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mária Lévyová
Foto: SITA / Marko Erd
13. marca 2018 13:11 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Prezidentkou AOPP zostáva Mária Lévyová

Prvým viceprezidentom AOPP sa stal Dominik Tomek, druhou viceprezidentkou Marica Laščeková. Novými členmi predsedníctva sú Nina Kováčiková a Roman Krivánek.

Asociáciu na ochranu práv pacientov (AOPP) SR bude ďalšie štyri roky viesť Mária Lévyová. Rozhodlo o tom valné zhromaždenie, ktoré sa v pondelok konalo v Bratislave.

Ako informovala asociácia, prvým viceprezidentom AOPP sa stal Dominik Tomek, druhou viceprezidentkou Marica Laščeková. Obaja pôsobili v predsedníctve AOPP už počas predchádzajúceho volebného obdobia.

Mária Lévyová

Prezidentkou AOPP sa stala v novembri 2016. Vyštudovala ošetrovateľstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, bola prezidentkou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, dlhé roky pôsobí v zdravotníctve.

„Do AOPP som prišla s víziou, aby asociácia zostala dôstojnou pacientskou platformou, rešpektovaným členom poradných skupín ministerstva zdravotníctva. Nadviazala som na dovtedajšiu činnosť prezidentky a predsedníctva AOPP, pracovných skupín, odborných komisií, členských združení a dobrovoľníkov. Veríme, že spolu s novovytvoreným predsedníctvom sa nám podarí presadiť ešte viac pre pacientov, ktorí si to právom zaslúžia – kvalitnú, dostupnú, bezpečnú a dôstojnú starostlivosť,“ dodala Lévyová.

Novými členmi predsedníctva sú Nina Kováčiková a Roman Krivánek.

Valné zhromaždenie okrem predsedníctva AOPP zvolilo aj troch členov revíznej komisie. Revízna komisia si potom zvolila do funkcie predsedníčky Jarmilu Fajnorovú.

Budú sledovať dopady liekovej legislatívy

Sledovanie dopadov zmien v liekových zákonoch z konca minulého roka, ale aj poradenstvo či vzdelávanie pacientov. Tieto témy budú prioritou novozvoleného vedenia najväčšej strešnej pacientskej organizácie na Slovensku.
„Práve pri liekoch sa udiali zásadné zmeny, ktoré už v prvých mesiacoch mali citeľné dopady na liečbu pacientov,“ vysvetlila Lévyová, ktorú opätovne zvolili do funkcie zástupcovia členských pacientskych organizácií.

Asociácia na ochranu práv pacientov SR vznikla v roku 2001. Je najväčšou strešnou pacientskou organizáciou na Slovensku, združuje 44 špecifických pacientskych organizácií.

V rámci poradní pacientom bezplatne poskytuje informácie o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a sociálnej pomoci. Aktívne zastupuje pacientov aj v rámci legislatívneho procesu, jej cieľom je tiež vzdelávanie pacientov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X