Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Recept.jpg
Foto: Pixabay.com
30. augusta 2017 13:09 Zdravotníctvo od SITASITA

Preskripčná viazanosť by sa mohla rozšíriť na 12 mesiacov

Takéto opatrenie by mohlo podľa ministerstva zdravotníctva uľahčiť život niektorým pacientom a odľahčiť ambulancie špecialistov.

Preskripčná viazanosť pri liekoch či zdravotníckych pomôckach by sa mala rozšíriť na 12 mesiacov. „Dnes sa táto preskripčná viazanosť týkala mnohých osôb, ktoré či už boli povedzme po mozgovej cievnej príhode a v tej chvíli mali aj problémy urologického charakteru. Museli pravidelne navštíviť urológa, každé tri mesiace si vypísať recept. Tým pádom navštevovali nekomfortne, zbytočne špecialistu,“ vysvetlil minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Rezort preto uvažuje o rozšírení preskripcie na 12 mesiacov.

„Takýto pacient, pokiaľ bude aj v zariadeniach sociálnych služieb, alebo doma, nebude musieť navštevovať špecialistu, ktorý opätovne bude posudzovať, či nedošlo k zlepšeniu jeho zdravotného stavu, ale celých 12 mesiacov bude môcť napríklad čerpať inkontinenčné zdravotné pomôcky alebo niektoré lieky,“ povedal Drucker.

Takéto opatrenie by mohlo podľa ministerstva uľahčiť život niektorým pacientom a odľahčiť ambulancie špecialistov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X