Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ján Figeľ SITA/Marko Erd
8. októbra 2015 12:10 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Premiér má podľa šéfa KDH odvolať ministra Čisláka

Ministrovi zdravotníctva predseda KDH Ján Figeľ vyčíta to, že nerealizuje opatrenia na ozdravenie rezortu a na boj s korupciou a klientelizmom.

Predseda KDH Ján Figeľ vyzýva premiéra Roberta Fica, aby odvolal Viliama Čisláka z funkcie ministra zdravotníctva. „Ak konať nebude, KDH bude zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze,“ povedal Figeľ. Témou takejto schôdze by bol návrh na odvolanie ministra zdravotníctva. Ministrovi zdravotníctva Figeľ vyčíta to, že nerealizuje opatrenia na ozdravenie rezortu a na boj s korupciou a klientelizmom. „Slovenské zdravotníctvo je infikované korupciou a klientelizmom,“ povedal.

Poslanec Ivan Uhliarik poukázal na to, že minister Čislák avizoval prijatie opatrení na zvýšenie transparentnosti a zníženie korupcie a plytvania v zdravotníctve. Terajší minister však podľa neho nechce riešiť zvýšenie transparentnosti v zdravotníctve, či zastavenie tunelovania. „Nemá však skutočný záujem o nápravu vecí,“ povedal. Pripomenul, že bývalý šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcel Forai uzatvoril zmluvy so svojou príbuznou. „Možno sa vymení cap za kozla, ale karavána ide ďalej,“ povedal Uhliarik.

Podľa Faktora budúcoročný rozpočet nekryje potreby zdravotníctva

Expert KDH pre zdravotníctvo Marian Faktor upozornil na to, že rozpočet pre zdravotníctvo v budúcom roku nekryje potreby zdravotníctva, ani samotných pacientov. Navrhované percento na stanovenie platby za poistencov štátu je podľa neho nižšie ako v tomto roku.

Rezort zdravotníctva podľa Faktora odkladá opatrenia na zavedenie elektronického zdravotníctva a systému platieb za diagnózu. Poukázal aj na to, že dlh nemocníc sa blíži pol miliarde eur, ministerstvo zdravotníctva zlyhalo pri zrušení poplatkov v ambulanciách a v rezorte sa realizujú neštandardné a pochybné nákupy.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X