Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Esenpe_07.jpg
Peter Visolajský Foto: SITA / Ján Slovák
11. apríla 2016 10:43 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Predsedom LOZ sa opäť stal Peter Visolajský

Staronového predsedu združenia odobril snem, pričom zvolil aj členov výboru.

Predsedom Lekárskeho odborového združenia (LOZ) sa opätovne stal Peter Visolajský. Rozhodol o tom v sobotu snem LOZ, ktorý zasadal podľa platných stanov po štyroch rokoch.

Za členov Výboru LOZ boli zvolení Miroslav Mendel z ružinovskej nemocnice v Bratislave, Petra Siváková z topoľčianskej nemocnice, Martin Viglaský z Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave, Michal Polician z prešovskej nemocnice.

Členmi výboru sa stali aj Martin Paulo z košickej nemocnice, Patrik Princ z trnavskej nemocnice, ako aj dvaja zástupcovia zo žilinskej nemocnice Branislav Serva a Peter Blaško.

LOZ je dobrovoľným združením Lekárskych odborov a ako odborový zväz združuje členov prostredníctvom základných odborových organizácií a členov LOZ. Ako deklaruje na svojej stránke, všetky svoje aktivity uskutočňuje výhradne na základe apolitickosti a výsostne odborných argumentov. „Akékoľvek spájanie činnosti LOZ s činnosťou politických strán považujeme za neadekvátne a neprípustné,“ uvádza na svojom webe LOZ.

Cieľom združenia a poslaním je zlepšiť postavenie zdravotníckych pracovníkov v Slovenskej republike, chrániť a obhajovať zákonnými prostriedkami hospodárske a sociálne práva, presadzovať mzdové, profesijné a ďalšie potreby a záujmy členov odborových organizácií združených v LOZ a koordinovať ich činnosť.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X