Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Viral infection disease attacking cell abstract idea illustration.
Foto: Gettyimages.com
25. januára 2019 14:30 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Pre chrípku v Trnavskom kraji zatvorili jedenásť materských škôl

V Trnavskom kraji bolo v tomto týždni pre akútne respiračné ochorenia zatvorených jedenásť materských škôl, z toho štyri v okrese Dunajská Streda, po tri v okresoch Galanta a Trnava a jedna v okrese Piešťany.

Agentúru SITA o tom informovali Dagmar Kollárová a Anna Sedláčková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.

Z hľadiska stupňa intenzity je chrípka v Trnavskom kraji na úrovni lokálnych epidémií.

Vzostup chorobnosti

V kraji zaznamenali v týždni 8 064 akútnych respiračných ochorení, z toho 1 067 prípadov chrípky, čo je v oboch prípadoch vzostup o 16 percent oproti predchádzajúcemu týždňu.

Najvyššia chorobnosť spomedzi okresov kraja bola v tomto týždni zaznamenaná v okrese Trnava. Z hľadiska veku bolo najviac chorých v skupine detí do päť rokov.

Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bol v 1,6 percenta prípadov hlásený komplikovaný priebeh, najčastejšie so zápalom prínosových dutín. Z hľadiska intenzity dosahuje chrípka v Trnavskom kraji úroveň lokálnych epidémií.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X