Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pocitac_ludia.jpg
Foto: Pixabay.com
13. júna 2017 16:20 Zdravotníctvo od SITASITA

Požiadať o elektronický preukaz zdravotníckeho pracovníka bude možné aj na poštách

Podľa platnej legislatívy je každý zdravotnícky pracovník povinný podať žiadosť o vydanie elektronického preukazu do 31. októbra tohto roka

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) od 19. júna rozširuje sieť svojich pracovísk v rámci celého územia Slovenska v spolupráci so Slovenskou poštou prostredníctvom integrovaných obslužných miest.

Ako informovalo NCZI, zdravotníckym pracovníkom sa tak uľahčí podávanie žiadostí o vydanie elektronického preukazu zdravotníckeho pracovníka (ePZP).

Čas je do 31. októbra

NCZI pripája do systému elektronického zdravotníctva poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a vydáva ePZP, ktoré slúžia na identifikáciu a autorizáciu zdravotníckych pracovníkov do ezdravia.

„V zmysle platnej legislatívy je každý zdravotnícky pracovník povinný podať žiadosť o vydanie ePZP do 31. októbra tohto roka,“ uviedlo NCZI.

Podanie žiadosti o vydanie spomínaného preukazu si môžu zdravotnícki pracovníci vybaviť na viac ako 600 integrovaných obslužných miestach Slovenskej pošty. Zoznam pracovísk nájdu na webovej stránke NCZI, aj na webovej stránke Slovenskej pošty.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X