Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Požiadať o elektronický preukaz zdravotníckeho pracovníka bude možné aj na poštách

Pocitac_ludia.jpg
Foto: Pixabay.com

Podľa platnej legislatívy je každý zdravotnícky pracovník povinný podať žiadosť o vydanie elektronického preukazu do 31. októbra tohto roka

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) od 19. júna rozširuje sieť svojich pracovísk v rámci celého územia Slovenska v spolupráci so Slovenskou poštou prostredníctvom integrovaných obslužných miest.

Ako informovalo NCZI, zdravotníckym pracovníkom sa tak uľahčí podávanie žiadostí o vydanie elektronického preukazu zdravotníckeho pracovníka (ePZP).

Čas je do 31. októbra

NCZI pripája do systému elektronického zdravotníctva poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a vydáva ePZP, ktoré slúžia na identifikáciu a autorizáciu zdravotníckych pracovníkov do ezdravia.

„V zmysle platnej legislatívy je každý zdravotnícky pracovník povinný podať žiadosť o vydanie ePZP do 31. októbra tohto roka,“ uviedlo NCZI.

Podanie žiadosti o vydanie spomínaného preukazu si môžu zdravotnícki pracovníci vybaviť na viac ako 600 integrovaných obslužných miestach Slovenskej pošty. Zoznam pracovísk nájdu na webovej stránke NCZI, aj na webovej stránke Slovenskej pošty.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 13. júna 2017 16:20
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X