Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vandriakova
Foto: SITA/Nina Bednáriková
8. novembra 2018 16:02 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Poverenou generálnou riaditeľkou UNB sa stala Renáta Vandriaková

Nemocnicu už nebude viesť Rada riaditeľov, ale generálny riaditeľ a námestníci jednotlivých nemocníc

Poverenou generálnou riaditeľkou Univerzitnej nemocnice v Bratislave (UNB) sa stala Renáta Vandriaková. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR (MZ) Zuzana Eliášová.

Mení sa tiež spôsob riadenia Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Už ju nebude viesť Rada riaditeľov, ale generálny riaditeľ a námestníci jednotlivých nemocníc.

Zmena vyplývajúca z praxe

„V rámci procesu riadenia UNB prax ukázala potrebu viac zapojiť do riadiacich procesov na úrovni celej nemocnice aj vedúcich zamestnancov jednotlivých nemocníc, ktoré sú súčasťou UNB,“ zhodnotil zmenu spôsobu riadenia UNB riaditeľ Úradu pre riadenie podriadených organizácií MZ SR Martin Hromádka.

Preto podľa neho začínajú s implementáciou nového modelu riadenia. Až do ukončenia procesu implementácie bude dočasne vedením UNB poverená doterajšia medicínska riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Do UNB, ktorej zriaďovateľom je MZ, patria Nemocnica Ružinov, Nemocnica akademika L. Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda v Petržalke, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica v Podunajských Biskupiciach.

V ostatných zdravotníckych zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti MZ sa naďalej štruktúra štatutárneho orgánu nemení. Zmena nastáva len v Univerzitnej nemocnici Bratislava, pretože ju tvorí päť samostatných pracovísk.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X