Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poslanci pokračujú v rokovaní o zdravotníckych zákonoch

Parlik.jpg
Foto: vZdravotnictve.sk

Parlament v stredu pokračuje v rokovaní diskusiou k zdravotníckym zákonom. Plénum rokuje okrem iného o novele zákona o zdravotnom poistení. Podľa nej by podnikateľské subjekty, ktoré ukončujú svoju činnosť a vyplácajú si vklady vložené do podnikania vo forme likvidačného zostatku, od začiatku budúceho roka z likvidačného zostatku nemali platiť zdravotné odvody.

„Toto opatrenie odstraňuje situáciu, kedy musel podnikateľ z prostriedkov, vložených do podnikania, po ukončení podnikania odviesť poistné na verejné zdravotné poistenie,“ uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Podľa rezortu zdravotníctva sa tým tiež zníži administratívna záťaž podnikateľov, ktorá súvisela s oznamovacou povinnosťou do zdravotnej poisťovne pri výplate likvidačného zostatku obchodnej spoločnosti alebo družstva. „Súčasná právna úprava sa javí ako nespravodlivá, pretože ide iba o časť majetku spoločníka, ktorý bol na začiatku podnikania vložený do majetku spoločnosti,“ tvrdí ministerstvo.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 25. novembra 2015 9:39Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...