Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Legislatíva
Thinkstock.com
19. októbra 2017 13:33 Zdravotníctvo od SITASITA

Poslanci odsúhlasili novelu o poskytovaní dotácií v pôsobnosti rezortu zdravotníctva

Cieľom legislatívnej úpravy je upraviť možnosť hodnotenia žiadostí, ktorých žiadatelia sú vo vzťahu k členovi Vedeckej rady tak, aby sa zachovala nestrannosť a objektivita pri hodnotení žiadostí, aby sa zamedzil konflikt záujmov členov rady vo vzťahu k žiadateľovi.

Parlament odsúhlasil novelu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR. „Uvedený návrh zákona reaguje predovšetkým na požiadavky aplikačnej praxe pri vyhodnocovaní žiadostí o poskytnutie dotácie,“ povedal v pléne ešte v prvom čítaní minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Upravia sa možnosti hodnotenia žiadostí

Žiadosti o poskytnutie dotácie vyhodnocuje Vedecká rada ministerstva, ktorá ako odborný poradný orgán rezortu plní v rámci svojej činnosti aj iné úlohy vedecko-výskumného zamerania. „Cieľom legislatívnej úpravy je upraviť možnosť hodnotenia žiadostí, ktorých žiadatelia sú vo vzťahu k členovi Vedeckej rady tak, aby sa zachovala nestrannosť a objektivita pri hodnotení žiadostí, aby sa zamedzil konflikt záujmov členov rady vo vzťahu k žiadateľovi,“ píše sa v materiáli.

Oproti platnej právnej úprave novela zavádza možnosť vyhodnocovania žiadostí o poskytnutie dotácie na účely výskumu a vývoja v prípade, ak je žiadateľ vo vzťahu k členovi Vedeckej rady. „Súčasná právna úprava v praxi totiž spôsobuje, že množstvo žiadostí o dotáciu musí byť odmietnutých práve z dôvodu, že členovia Vedeckej rady sú v drvivej väčšine v pracovnoprávnom respektíve v inom vzťahu s týmito inštitúciami,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X