Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poslanci odsúhlasili novelu o poskytovaní dotácií v pôsobnosti rezortu zdravotníctva

Legislatíva
Thinkstock.com

Cieľom legislatívnej úpravy je upraviť možnosť hodnotenia žiadostí, ktorých žiadatelia sú vo vzťahu k členovi Vedeckej rady tak, aby sa zachovala nestrannosť a objektivita pri hodnotení žiadostí, aby sa zamedzil konflikt záujmov členov rady vo vzťahu k žiadateľovi.

Parlament odsúhlasil novelu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR. „Uvedený návrh zákona reaguje predovšetkým na požiadavky aplikačnej praxe pri vyhodnocovaní žiadostí o poskytnutie dotácie,“ povedal v pléne ešte v prvom čítaní minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Upravia sa možnosti hodnotenia žiadostí

Žiadosti o poskytnutie dotácie vyhodnocuje Vedecká rada ministerstva, ktorá ako odborný poradný orgán rezortu plní v rámci svojej činnosti aj iné úlohy vedecko-výskumného zamerania. „Cieľom legislatívnej úpravy je upraviť možnosť hodnotenia žiadostí, ktorých žiadatelia sú vo vzťahu k členovi Vedeckej rady tak, aby sa zachovala nestrannosť a objektivita pri hodnotení žiadostí, aby sa zamedzil konflikt záujmov členov rady vo vzťahu k žiadateľovi,“ píše sa v materiáli.

Oproti platnej právnej úprave novela zavádza možnosť vyhodnocovania žiadostí o poskytnutie dotácie na účely výskumu a vývoja v prípade, ak je žiadateľ vo vzťahu k členovi Vedeckej rady. „Súčasná právna úprava v praxi totiž spôsobuje, že množstvo žiadostí o dotáciu musí byť odmietnutých práve z dôvodu, že členovia Vedeckej rady sú v drvivej väčšine v pracovnoprávnom respektíve v inom vzťahu s týmito inštitúciami,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 19. októbra 2017 13:33

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...