Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Novorodenec
Foto: FreeImages.com
22. decembra 2015 15:37 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Pôrodnicu vo FN Trenčín nezavrú, tvrdí vedenie

Vedenie nemocnice neuvažuje o zatvorení akéhokoľvek oddelenia, ani pôrodnice.

Vedenie Fakultnej nemocnice Trenčín sa dištancuje od informácií o zatvorení pôrodnice a považuje ich za zbytočné zastrašovanie verejnosti. Informovala o tom asistentka riaditeľa FN Trenčín Petra Gembešová.

„Vedenie nemocnice v žiadnom prípade neuvažuje o zatvorení akéhokoľvek oddelenia, ani pôrodnice, práve naopak, robí všetko preto, aby zabezpečilo plynulú prevádzku bez obmedzení a bez dopadu na pacientov,“ konštatovala.

Zo 187 výpovedí sestier eviduje nemocnica k dnešnému dňu 35 stiahnutých výpovedí. „Prebiehajú pohovory a v prvých mesiacoch nového roka by malo nastúpiť 20 nových sestier do pracovného pomeru,“ dodala Gembešová.

Informácie o možnom zatvorení pôrodnice spolu s neonatologickým centrom od marca 2016, v prípade ak by pôrodné asistentky nestiahli výpovede, potvrdil pre agentúru SITA lekár, ktorý si neželal byť menovaný. Tento scenár podľa neho ohlásilo vedenie trenčianskej nemocnice na stretnutí s primármi jednotlivých oddelení. O pláne zavrieť štvrtú najväčšiu pôrodnicu na Slovensku informovala zdravotné sestry aj námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo Eva Petrová.

Počet stiahnutých výpovedí na Slovensku: 365

Ministerstvo zdravotníctva SR zároveň v utorok informovalo o aktuálnom stave výpovedí sestier. K dnešnému dňu eviduje rezort 365 späťvzatí výpovedí, nemocnice tiež prijali do pracovného pomeru 110 nových sestier po tom, ako niektorým sestrám začala plynúť výpovedná lehota.

„Stiahnutých výpovedí je čoraz viac. Stále narastá počet sestier, ktoré sa priamo u svojho zamestnávateľa boli presvedčiť o výške svojho platu podľa novej úpravy a na základe vecných argumentov stiahli svoju výpovede,“ konštatoval hovorca MZ Peter

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X