Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prepoistovanie_kolac_2019.jpg
Graf: vZdravotnictve.sk
29. novembra 2018 9:27 Poisťovníctvo od mevZdravotnictve.sk

Poradie zdravotných poisťovní sa od januára nezmení

Najväčšou ostáva napriek stálemu úbytku poistencov VšZP. Súkromným poisťovniam klienti pribudnú.

Od januára zmení zdravotnú poisťovňu 139 126 poistencov. Je to o niečo viac ako v predchádzajúcom období, keď k inej poisťovni prešlo 123 196 poistencov. Vyplýva to z údajov Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Prepoistenie_tab_2019.jpg

Všeobecnej zdravotnej poisťovni klienti odbudli aj v predchádzajúcom období. Odlev poistencov mierne pribrzdila, keď predtým to bolo 39 235 ľudí. Percentuálne je to však stále rovnako, pokles o 1,21 % z jej poistného kmeňa.

Polepšila si Dôvera, i keď prílev poistencov bol tentoraz skromnejší – vlani sa k nej prehlásilo 45 802 klientov, čiže 3,2 % kmeňa.

Gratulovať si môže Union. Na ďalšie prepoisťovacie obdobie totiž bude mať viac klientov, kým vlani o 6 567 poistencov, 1,4 % kmeňa, prišla. Podarilo sa jej tak získať viac poistencov, ako vlani odišlo.

Podiely sa nemenia

VšZP si drží pozíciu najväčšej zdravotnej poisťovne napriek tomu, že po každom prepoistení počet jej poistencov klesá.

Keďže každoročne poisťovňu zmení menej ako 3 % ľudí, v dohľadnom čase sa ani nedá očakávať, že by nastal výrazný posun v podieloch jednotlivých poisťovní.

Posun v podieloch na trhu zodpovedá pohybu poistencov, čiže VšZP o časť koláča prišla, Dôvera a Union si odkrojili viac.

Prepoistenie_podiely_2019.jpg

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X