Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Popradská nemocnica zaviedla najmodernejší spôsob miniinvazívnych operácií pruhov

Dscn0884.jpg
Nemocnica Poprad

Deti sú schopné po prebudení z krátkej narkózy prakticky plnej aktivity, a to plnohodnotne už na druhý deň. 

Nemocnica Poprad, a. s., zaviedla najmodernejší spôsobminiinvazívneho riešenia pruhov v slabinách u detí. Lekári chirurgického oddelenia odoperovali týmto spôsobom 10 detských pacientov. Ako informovala nemocnica, ide o výkon bez nutnosti otvárania prednej steny brušnej, naopak len pomocou dvoch, respektíve troch 3-mm vpichov na prednej stene brušnej.

V 30 % prípadoch má dieťa skrytý pruh aj v druhej slabine

Deti sú schopné po prebudení z krátkej narkózy prakticky plnej aktivity, a to plnohodnotne už na druhý deň.

„Štatisticky v 30 % prípadoch má dieťa skrytý pruh aj v druhej slabine. Ten sa pri klinickom vyšetrení ešte neodhalí, avšak pri laparoskopii sme schopní tento pruh odhaliť okamžite a zároveň je možné ho hneď zoperovať. Dieťa sa takto vyhne ďalšej operácii v budúcnosti. Toto sa potvrdilo aj v našom súbore operácií u troch pacientov,“ uviedol zástupca primára Chirurgického oddelenia s JIS Nemocnice Poprad Tomáš Vnenčák.

Nateraz poslednej z týchto detských operácií sa počas svojho pobytu na Slovensku zúčastnil aj Salmai Turial, prednosta Kliniky detskej chirurgie v nemeckom Wiesbadene, ktorý pri tejto operácií  Tomášovi Vnenčákovi asistoval.

Lekár, ktorý svoje medicínske vzdelanie získal na Slovensku, a v súčasnosti sa na nemeckej klinike špecializuje na detskú chirurgiu, práve takýchto laparoskopických operácií zrealizoval už viac ako 2000.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor vZdravotnictve.skDátum 11. októbra 2017 9:00

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X