Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jedlo_maso.jpg
Foto: Pixabay.com
12. februára 2019 9:18 Ostatné od mevZdravotnictve.sk

Poľská hovädzina zdravotné problémy nespôsobila

Mäso z poľských bitúnkov kontrolujú hygienici. Ako na svojej stránke uvádza Úrad verejného zdravotníctva SR, stále platí, že po jeho zjedení sa neobjavili žiadne zdravotné komplikácie.

Komplikované je však vykazovanie pôvodu. „Medzi hláseným poľským mäsom bolo na základe skontrolovanej dokumentácie aj mäso slovenského pôvodu,“ informuje ÚVZ.

Vyskytol sa však aj opačný prípad. Mäso, ktoré sa tvárilo, že celý čas neopustilo Slovensko, bolo nakoniec z Poľska. „Pôvodne poskytnuté doklady zariadeniami spoločného stravovania vykazovali údaje: pôvod mäsa – SR, porazené: SR, delené: SR. Avšak následne boli zistené nezrovnalosti o pôvode tohto mäsa a deklarovaný pôvod hovädzieho mäsa bol z Poľska,“ informujú hygienici.

Mäso zo sporného bitúnku sa objavilo v 15 jedálňach

Inkriminované poľské hovädzie mäso bolo dodané do 15 zariadení spoločného stravovania.

V prípade školských a predškolských stravovacích zariadení sa potvrdilo dodanie slovenského mäsa do štyroch zariadení.

Pri kontrolách 12 zariadení spoločného stravovania (z toho v troch prípadoch ide o školské a predškolské stravovacie zariadenia) sa nepodarilo z dodacích listov a iných relevantných dokumentov zistiť, z akého bitúnku poľské mäso pochádza.

ˇVZ SR v kontrolách pokračuje aj naďalej.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X