Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dvere_otvorene.jpg
Foto: Pixabay.com
28. septembra 2017 13:49 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Poisťovne predlžujú otváracie hodiny

Skúsenosti z minulých prepoisťovacích období naučili zdravotné poisťovne, že väčšina ľudí si podanie prihlášky necháva na poslednú chvíľu. Preto aj tento rok predlžujú otváracie hodiny či mimoriadne otvoria svoje pobočky aj v sobotu.

Ako portál vZdravotnictve.sk informovala hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Viktória Vasilenková, pobočky VšZP budú vo štvrtok i v piatok otvorené do 17:00.

Presný zoznam zverejnila poisťovňa na svojej stránke. Podľa neho sa v piatok nie všetky pobočky zatvoria až o piatej popoludní, niektoré ani nebudú mať stránkový deň. Záujemcovia by si preto mali vopred overiť, či ich najbližšia pobočka bude otvorená a dokedy.

Dôvera a Union otvoria aj v sobotu

V piatok ostanú dlhšie otvorené tri pobočky zdravotnej poisťovne Union. Ako informovala hovorkyňa poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsíghová, do 18:00 budú v piatok otvorené pobočky v Bratislave na Bajkalskej a Laurinskej ulici a na Hlavnej ulici v Trnave.

Niektoré pobočky Unionu sa otvoria aj v sobotu. Ich zoznam poisťovňa tiež zverejnila na svojej stránke.

Už od pondelka má predĺžené otváracie hodiny aj zdravotná poisťovňa Dôvera. Niektoré pobočky budú pre klientov pripravené aj v sobotu do 16:00, ich prehľad opäť nájdete na webstránke poisťovne.

Dá sa aj telefonicky či online

Ako pripomenul PR špecialista Dôvery Matej Štepianský, prihlásiť sa je možné aj telefonicky do 15:00 či vyplnením prihlášky na webe.

V prípade telefonického alebo elektronického prehlásenia však bude potrebné, aby si poistenec vytlačil vyplnenú prihlášku, podpísal ju a sám ju odovzdal buď na pobočke, alebo ju poslal poštou.

„V prípade, že poistenec sa rozhodne vyplniť prihlášku telefonicky a budeme mať voľné kapacity, vytlačenú a podpísanú prihlášku vyzdvihne u poistenca náš pracovník,“ uzavrel Štepianský.

Prečítajte si aj: Ako a prečo zmeniť poisťovňu

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X