Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poisťovne predlžujú otváracie hodiny

Dvere_otvorene.jpg
Foto: Pixabay.com

Skúsenosti z minulých prepoisťovacích období naučili zdravotné poisťovne, že väčšina ľudí si podanie prihlášky necháva na poslednú chvíľu. Preto aj tento rok predlžujú otváracie hodiny či mimoriadne otvoria svoje pobočky aj v sobotu.

Ako portál vZdravotnictve.sk informovala hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Viktória Vasilenková, pobočky VšZP budú vo štvrtok i v piatok otvorené do 17:00.

Presný zoznam zverejnila poisťovňa na svojej stránke. Podľa neho sa v piatok nie všetky pobočky zatvoria až o piatej popoludní, niektoré ani nebudú mať stránkový deň. Záujemcovia by si preto mali vopred overiť, či ich najbližšia pobočka bude otvorená a dokedy.

Dôvera a Union otvoria aj v sobotu

V piatok ostanú dlhšie otvorené tri pobočky zdravotnej poisťovne Union. Ako informovala hovorkyňa poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsíghová, do 18:00 budú v piatok otvorené pobočky v Bratislave na Bajkalskej a Laurinskej ulici a na Hlavnej ulici v Trnave.

Niektoré pobočky Unionu sa otvoria aj v sobotu. Ich zoznam poisťovňa tiež zverejnila na svojej stránke.

Už od pondelka má predĺžené otváracie hodiny aj zdravotná poisťovňa Dôvera. Niektoré pobočky budú pre klientov pripravené aj v sobotu do 16:00, ich prehľad opäť nájdete na webstránke poisťovne.

Dá sa aj telefonicky či online

Ako pripomenul PR špecialista Dôvery Matej Štepianský, prihlásiť sa je možné aj telefonicky do 15:00 či vyplnením prihlášky na webe.

V prípade telefonického alebo elektronického prehlásenia však bude potrebné, aby si poistenec vytlačil vyplnenú prihlášku, podpísal ju a sám ju odovzdal buď na pobočke, alebo ju poslal poštou.

„V prípade, že poistenec sa rozhodne vyplniť prihlášku telefonicky a budeme mať voľné kapacity, vytlačenú a podpísanú prihlášku vyzdvihne u poistenca náš pracovník,“ uzavrel Štepianský.

Prečítajte si aj: Ako a prečo zmeniť poisťovňu

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor vZdravotnictve.skDátum 28. septembra 2017 13:49

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X