Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro_sporenie.jpg
Pixabay.com
10. augusta 2016 14:31 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Poisťovne očakávajú vyššie preplatky na poistnom

Dôvodom je odpočítateľná položka, ktorá sa zahŕňala do ročného zúčtovania prvýkrát.

Poistenci sa môžu začať tešiť. Zdravotné poisťovne totiž očakávajú vyššie preplatky svojich poistencov na zdravotnom poistení za rok 2015.

Ako uviedla hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Judita Smatanová, zdravotná poisťovňa v týchto dňoch začína posielať postupne prvé ročné zúčtovanie zdravotného poistenia (RZZP) za minulý rok. Union ZP vykoná ročné zúčtovanie poistného pre približne 90 tisíc svojich poistencov.

„Spolu s výsledkom RZZP Union ZP svojim poistencom zasiela informáciu, ako k výsledku dospela a informácie o tom, čo robiť v prípade, že výsledkom je nedoplatok a ako ho uhradiť, alebo vzniesť námietky proti výsledku,“ informovala Smatanová.

Dodala, že pre zavedenie odpočítateľnej položky zdravotná poisťovňa očakáva vyššie preplatky svojich poistencov ako v minulosti.

Viac poistencov s preplatkami očakáva aj Dôvera

Zdravotná poisťovňa Dôvera vykoná ročné zúčtovanie poistného zhruba 372 tisíc poistencom.

„Predpokladáme, že výsledkom pre viac ako 200 tisíc z nich bude preplatok na poistnom. Podrobné informácie o tom, koľkí poistenci budú mať nedoplatky, aká bude celková suma preplatkov a nedoplatkov, budeme poznať po vykonaní všetkých ročných zúčtovaní,“ konštatoval manažér odboru PR Branislav Cehlárik.

Ročné zúčtovania bude Dôvera vykonávať priebežne až do 30. septembra tohto roka.

Aj VšZP očakáva výrazne vyššie preplatky

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) začala 14. júna zasielať výsledky ročného zúčtovania.

„Medzi prvými dostávajú výsledok ročného zúčtovania fyzické osoby a následne bude VšZP odosielať výsledky zamestnávateľom. VšZP vykoná ročné zúčtovanie viac ako 788 tisíc poistencom, pričom v súčasnosti máme odoslaných približne 63 % výsledkov ročného zúčtovania,“ priblížila hovorkyňa VšZP Petra Balážová.

Zároveň potvrdila, že pre nárok na odpočítateľnú položku, ktorý sa zahŕňal v ročnom zúčtovaní prvýkrát, očakáva VšZP výrazne vyššie preplatky ako nedoplatky. „Nakoľko proces ročného zúčtovania nie je ukončený, zatiaľ nemáme k dispozícii konečné výsledky,“ uzavrela Balážová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X