Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stetoskop
Foto: FreeImages.com
29. októbra 2015 8:00 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Pohotovosť v Malackách zachovajú

Nemocnica s poliklinikou v Malackách je spádová oblasť pre 80 000 ľudí

V Malackách bude lekárska pohotovosť pokračovať. Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pre mesto schválili dotáciu 554 844,59 eur. V Nemocnici s poliklinikou v Malackách ju použijú na dofinancovanie poskytovania lekárskej pohotovostnej služby za tento rok.

Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka BSK Veronika Beňadiková, proces verejného obstarávania, ktoré má nájsť nového poskytovateľa tejto služby, je pred ukončením. „Nemocnica s poliklinikou v Malackách je spádová oblasť pre 80 000 ľudí. A všetci títo ľudia si zaslúžia žiť v istote, že nech sa stane čokoľvek, ošetria ich v najbližšej nemocnici dvadsaťštyri hodín denne,“ vyjadril sa po hlasovaní predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Ročne navštívi nemocnicu s poliklinikou v Malackách približne 180 000 pacientov. Dofinancovanie lekárskej pohotovosti v regióne je podľa odborného kolokvia službou vo verejnom záujme.

Bratislavský samosprávny kraj uskutočňuje na základe uznesenia zastupiteľstva proces verejného obstarávania na poskytovanie Ústavnej pohotovostnej služby. Zmluvu s novým poskytovateľom by mali podpísať koncom novembra tohto roka.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X