Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ct_ilustr.jpg
Foto: Pixabay.com
4. júla 2017 10:27 Ostatné od vZdravotnictve.sk, SITASITA

PMÚ začal správne konanie pri diagnostických firmách

Úrad preverí koncentráciu, ktorá spočíva vo vytvorení spoločného podniku Pro Diagnostic Group, spoločne kontrolovaného podnikateľmi Ribera Salud, S.A., Španielsko a Pro Partners Holding, a.s., Bratislava.

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR začal 30. júna správne konanie v sektore zdravotníctva. Podľa zverejnených informácií v tlačovej správe ide o koncentráciu, ktorá podľa oznámenia spočíva vo vytvorení spoločného podniku Pro Diagnostic Group, a. s., Bratislava, spoločne kontrolovaného podnikateľmi Ribera Salud, S.A., Španielsko a Pro Partners Holding, a. s., Bratislava.

Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby, môžu predložiť PMÚ svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám.

Obracajú sa na verejnosť

„Žiadame tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali úradu čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa úrad, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt, mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie,“ uzavrel úrad.

Spoločnosť Pro Diagnostic Group bola založená v roku 2011 a pôsobí v oblasti rádiológie a nukleárnej medicíny na Slovensku, v neštátnych zdravotníckych zariadeniach. Prevádzkuje diagnostické centrá s magnetickou rezonanciou, CT a ďalšími spôsobmi vyšetrovania.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X