Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

PMÚ schválil vstup skupiny Ribera Salud do firmy Pro Diagnostic Group

Ct_ilustr.jpg
Foto: Pixabay.com

Skupina Ribera Salud zastrešuje spoločnosti, ktoré poskytujú ambulantnú a ústavnú zdravotnú starostlivosť.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) schválil vstup skupiny Ribera Salud a Pro Partners Holding do spoločnosti Pro Diagnostic Group, a.s. Koncentráciu schválil úrad 26. júla a do spoločného vytvoreného podniku sa zároveň začlení firma Nephros. Informoval o tom PMÚ v tlačovej správe.

„Po vyhodnotení predložených podkladov a informácií dospel úrad k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia,“ uvádza PMÚ.

Koncentrácia nadobudla účinnosť 2. augusta.

Kto je kto

Španielska skupina Ribera Salud zastrešuje spoločnosti, ktoré poskytujú ambulantnú a ústavnú zdravotnú starostlivosť, pričom sa zameriava sa na integrované riadenie zdravotných a sociálnych služieb a vývoj nových modelov zdravotnej starostlivosti.

Pro Partners Holding je investičnou holdingovou spoločnosťou a materskou spoločnosťou skupiny Pro Partners zastrešujúcou dcérske spoločnosti, prostredníctvom ktorých pôsobí v regióne strednej a východnej Európy, a to najmä v sektore private equity, nehnuteľností a financií.

Pro Diagnostic Group, a.s ako cieľová spoločnosť zastrešuje skupinu spoločností poskytujúcich zdravotnú starostlivosť v oblasti rádiológie a nukleárnej medicíny v neštátnych zdravotníckych zariadeniach.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 11. augusta 2017 13:43

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X