Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chemia_vyskum.jpg
Pixabay.com
22. júna 2016 15:07 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

PMÚ prešetruje možný kartel pri dodávke laboratórnej techniky

Protimonopolný úrad má podozrenie, že spoločnosti obchodujúce s laboratórnou technikou vytvorili kartel pri verejnom obstarávaní na dobudovanie infraštruktúry v rámci diagnostiky onkologických ochorení za tri milióny eur. 

Spoločnosti pôsobiace na trhu s dodávkami laboratórnej techniky zrejme vytvorili kartel v súvislosti s účasťou a predkladaním ponúk vo verejnom obstarávaní, ktoré bolo vyhlásené v rámci operačného programu Výskum a vývoj.

„Podozrenie sa týka súťaže vyhlásenej obstarávateľom pôsobiacim v oblasti biomedicíny s hodnotou zákazky presahujúcou tri milióny eur. Predmetom zákazky bola dodávka laboratórnej techniky v súvislosti s dobudovaním infraštruktúry v rámci diagnostiky onkologických ochorení,“ informovala hovorkyňa Protimonopolného úradu SR Adriana Oľšavská.

Protimonopolný úrad vykonal kontrolu v priestoroch dotknutých spoločností začiatkom júna. Bližšie informácie však úrad nechce v tejto fáze poskytnúť.

„Skutočnosť, že úrad uskutočnil inšpekcie neznamená, že dotknuté subjekty porušili súťažné pravidlá, ani neprejudikuje závery prešetrovania,“ konštatovala Oľšavská.

Ak sa spoločnostiam dokáže vytvorenie kartelu, hrozí im pokuta až do výšky 10 % z ich obratu za predchádzajúce uzavreté účtovné obdobie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X