Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Moravce_ventilator.jpg
Foto: AGEL SK
19. apríla 2018 10:38 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

Pľúcny ventilátor majú aj v Zlatých Moravciach

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote takmer 14-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Alžbeta Sivá.

Nový pľúcny ventilátor je určený pre intenzívnu starostlivosť o pacientov a pre pacientov s chronickým zlyhávaním dýchania, ktorý dokáže úplne alebo čiastočne nahradiť funkciu pľúc.

Nová prístrojová technika je určená na umelú ventiláciu dospelých ako aj pediatrických pacientov.

Najmä pre akútnych pacientov

Hlavnými výhodami ventilátora je, že sa ním dokážu úplne alebo čiastočne nahradiť pacientove pľúca, ktoré nie sú schopné z rôznych príčin adekvátne zabezpečiť dostatočnú oxygenáciu tj. okysličenie organizmu.

Je to prístroj s rôznymi režimami tlakovo a objemovo riadenej ventilácie a s možnosťou podpory spontánneho dýchania pacienta.

V Nemocnici Zlaté Moravce ho budú využívať prevažne pacienti na oddelení anestézie a intenzívnej medicíny. Prístroj nahradil morálne ako aj technicky zastaraný a opotrebovaný starší typ.

Oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny je svojou pôsobnosťou nadregionálne a ošetruje pacientov nielen z okresu Zlaté Moravce ale aj obyvateľstvo z hraničných obcí okresov Nitra, Levice a Nová Baňa. Momentálne disponuje štyrmi lôžkami. Ročne je na ňom hospitalizovaných viac ako 170 pacientov, z čoho si takmer 75 pacientov vyžaduje umelú pľúcnu ventiláciu.

Oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny vykoná ročne približne 745 anestézií, z toho 35 akútnych. V nemocnici sa ročne vykoná viac ako 1300 anestéziologických predoperačných vyšetrení.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X