Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FNsP Cyrila a Metoda, Antolská ul., Bratislava
Foto: SITA / Nina Bednáriková
22. januára 2016 12:14 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Petržalská nemocnica chce kúpiť nový kotol

Univerzitná nemocnica v Bratislave (UNB) plánuje kúpiť parný kotol za 328,4 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z predbežného oznámenia, ktoré nemocnica zverejnila v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ.

Nový plynový parný kotol s príslušenstvom je určený pre Nemocnicu svätého Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Bratislave (Energoblok J). Podľa zverejnených informácií by malo byť súčasťou dodávky osadenie, napojenie do parného systému, vrátane vykonania demontážnych a búracích prác, či odvozu stavebného odpadu.

Lehotu na dokončenie zákazky predpokladá nemocnica na šesť mesiacov od jej zadania. Zákazka sa podľa dostupných informácií netýka programov financovaných z fondov EÚ.

Nemocnica na Antolskej zaznamenala problémy s vykurovaním začiatkom tohto mesiaca, kedy pre havarijnú situáciu na výmenníkovej stanici fungovala v mimoriadnom režime. Predbežné náklady na odstránenie havárie UNB vyčíslila na 17 911 eur bez DPH a budú hradené z prostriedkov, ktoré ministerstvo zdravotníctva vyčlenilo na riešenie stavu tepelného hospodárstva v tejto nemocnici.

„Celkovo bolo vyčlenených 776 tisíc eur na stabilizáciu a rekonštrukciu tepelného hospodárstva nemocnice v Petržalke, ktoré je v nepretržitej prevádzke od roku 1992,“ spresnila v tom čase hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská. Ako upozornila, technológia kúrenia bola vyrobená v rokoch 1987/1988 a vyžaduje si zásadnú rekonštrukciu.

Za uplynulý polrok v nemocnici vykonali prioritné plánované opravy a rekonštrukcie, náklady na ich realizáciu zatiaľ dosiahli sumu takmer 100 tis. eur. Namontovali novú chemickú úpravovňu vody pre kotly a po zistení akútnej netesnosti na tlakovom celku kotla, ako aj na obratovej komore sa pristúpilo k vynútenej rozsiahlej oprave kotla.

„Vymenili sme zbernú nádrž kondenzátu. Počas tohto obdobia UNB musela zabezpečiť odstránenie havárie na potrubí expanzných nádrží, ktoré praskli,“ vymenovala Maťašovská opravy.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X