Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pavilón B žiarskej nemocnice patrí naďalej BBSK

Nemocnica chodba
Foto: Thinkstock

Rokovania medzi vedením Banskobystrického samosprávneho kraja a sieťou nemocníc Svet zdravia stále pokračujú.

Konkrétne podmienky kúpno-predajnej zmluvy na nedostavané nemocničné pavilóny B v Žiari nad Hronom a v Rimavskej Sobote stále neboli dohodnuté. Ako uvádza oficiálna internetová stránka mesta Žiar nad Hronom, rokovania medzi vedením Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a sieťou nemocníc Svet zdravia stále pokračujú.

Spoločnosť Svet zdravia ponúkla za odpredaj pavilónu B v Žiari nad Hronom kraju sumu 464 409 eur. S touto sumou však nesúhlasil predseda BBSK Marian Kotleba. Na zastupiteľstve BBSK bola teda schválená zvýšená suma 725 tisíc eur. Do oboch pavilónov, a teda do pavilónu B v Žiari nad Hronom i pavilónu B v Rimavskej Sobote má Svet zdravia preinvestovať sumu približne 13 miliónov eur.

V prípade, že spoločnosť nedodrží zmluvné podmienky, dostane pokutu päť miliónov eur a zmluva bude vypovedaná. Rovnako musí Svet zdravia preinvestovať sumu 362 500 eur, teda sumu, ktorá predstavuje 50 percent z kúpnej ceny na investície do majetku BBSK tvoriaceho areál Všeobecnej nemocnice v Žiari nad Hronom.

Hľadajú kompromisné riešenie

Podľa riaditeľa žiarskej nemocnice Branislava Jaďuďa obidve strany hľadajú kompromisné riešenie najmä týkajúce sa garancie využívania všetkých starých budov v existujúcich areáloch.

„Svet zdravia chce čo najviac skoncentrovať zdravotnú starostlivosť do pavilónov A a B. Vďaka mohutným investíciám by tak vznikli moderné nemocnice s krátkymi vzdialenosťami medzi jednotlivými pracoviskami. Toto je aktuálny trend aj v zahraničí. Nie je ale v silách súkromného investora garantovať, pod hrozbou vysokých finančných sankcií, využívanie a zveľaďovanie majetku na vyše 20 rokov dopredu, ktorý sa z pohľadu kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov môže ukázať ako nadbytočný. V najbližšom čase by sa malo uskutočniť stretnutie na úrovni vedenia kraja, ako aj spoločnosti Svet zdravia, aby sa konečne našlo riešenie na sporné témy,“ dodal Jaďuď.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 8. augusta 2017 15:10

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X