Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Parlament schválil zmeny v uznávaní diplomov o špecializácii

Rokovanie 58. schôdze
Foto: SITA / Marko Erd

Poslanci sa budú v druhom čítaní zaoberať návrhom novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Poslanci sa vo štvrtok zaoberali dvomi novelami zákonov z dielne ministerstva zdravotníctva, ktorými sa preberajú do slovenského právneho poriadku európske pravidlá.

Zákonodarný zbor schválil novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Novelou zákona sa nahrádzajú časti prílohy k zákonu, ktorá upravuje uznávanie diplomov o špecializácii.

„Uvedená príloha sa mení na základe skutočnosti, že niektoré členské štáty oznámili Európskej komisii aktualizáciu legislatívnych, regulačných a správnych ustanovení týkajúcich sa vydávania dokladov o formálnych kvalifikáciách lekárov, sestier, zubných lekárov, pôrodných asistentiek, farmaceutov, veterinárnych chirurgov a architektov,“ objasnilo ministerstvo zdravotníctva.

Podpora zdravia v druhom čítaní

Návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia poslanci posunuli do druhého čítania. Novela mení a zosúlaďuje národné právne predpisy v oblasti pitnej vody s právnymi predpismi Európskej únie.

Pre úplnú transpozíciu smernice do právneho poriadku Slovenskej republiky bude vydaný aj nový všeobecne záväzný právny predpis o požiadavkách na kvalitu pitnej vody a kontrolu kvality pitnej vody, ktorým sa nahradí doteraz platné nariadenie vlády Slovenskej republiky, ustanovujúce požiadavky na vodu určenú na ľudskú spotrebu a kontrolu kvality vody určenej na ľudskú spotrebu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 23. marca 2017 11:39Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...