Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR:  Rokovanie 54. schôdze
Peter Pellegrini SITA/Marko Erd
6. októbra 2015 11:42 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Parlament bude v stredu rokovať o platoch zdravotníkov

Na žiadosť skupiny poslancov totiž predseda parlamentu Peter Pellegrini zvolal 55. schôdzu na stredu 15:30. 

Poslanci budú na osobitnej schôdzi NR SR diskutovať v prvom čítaní o novele zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve. Na žiadosť skupiny poslancov totiž predseda parlamentu Peter Pellegrini zvolal 55. schôdzu na stredu 15:30.

Novela zákona navrhuje minimálnu výšku základnej zložky mzdy v závislosti od vykonávaných činností pre vymedzený okruh zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú v pracovnom pomere u poskytovateľa ústavnej zdravotnej starostlivosti, v prípade zdravotníckych záchranárov aj u poskytovateľa prevádzkujúceho ambulanciu záchrannej zdravotnej služby. Ide o farmaceutov, sestry, pôrodné asistentky, ale aj fyzioterapeutov, verejných zdravotníkov či zdravotníckych laborantov a dentálne hygieničky. 

Koeficienty pre minimálnu výšku základnej zložky mzdy sú osobitne ustanovené pre výkon odborných pracovných činností, výkon certifikovaných pracovných činností a výkon špecializovaných pracovných činností. Závisia od priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve za kalendárny rok, ktorý dva roky predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa priznáva základná zložka mzdy. Tento mechanizmus má podľa predkladateľa, Ministerstva zdravotníctva SR, zabezpečiť pravidelnú medziročnú valorizáciu minimálnej výšky základnej zložky mzdy.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X