Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Koleso.jpg
Foto: Pixabay.com
27. júna 2016 9:55 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Na parkovacie miesto v Nitre budú mať nárok aj onkologickí pacienti

Nie však všetci, len tí, ktorí sú držiteľom preukazu zdravotne ťažko postihnutého

Na vlastné vyhradené parkovacie miesto budú mať v Nitre po novom nárok aj onkologickí pacienti so zhoršenou mobilitou. Mestskí poslanci schválili rozšírenie okruhu ľudí s nárokom na parkovacie miesto zdarma o túto diagnózu. Doteraz ho mohli mať len vozičkári a ľudia odkázaní na dve francúzske barly.

„Mobilita onkologických pacientov je hlavne počas liečby chemoterapiou naozaj veľmi komplikovaná a majú obmedzenú mobilitu i napriek tomu, že nie sú odkázaní na dve barly alebo invalidný vozík,“ povedala poslankyňa Anna Šmehilová (nezávislá).

Nárok na parkovacie miesto nebudú mať všetci onkologickí pacienti, ale len tí, ktorí sú držiteľom preukazu zdravotne ťažko postihnutého (ZŤP). „V minulosti som riešila prípad dievčaťa s onkologickým ochorením a napriek tomu, že mala preukaz ZŤP, individuálna doprava jej nebola priznaná. Dievča nebolo schopné chodiť a išlo o lokalitu, kde je problém s parkovaním,“ spomenula príklad z praxe Šmehilová.

Schváleniu návrhu prechádzala diskusia o tom, na základe čoho určiť, kto má nárok na vyhradené parkovacie miesto a kto nie. Primátor Jozef Dvonč reagoval, že radnica sa v tomto bude musieť spoľahnúť na posudok odborníkov, pretože pracovníci mestského úradu nie sú kompetentní o tom rozhodnúť.

Vyznačených parkovacích miest je v súčasnosti v Nitre 157.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X