Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Casenky.jpg
Foto: Pixabay.com
26. septembra 2017 15:07 Zdravotnícke zariadenia od SITASITA

Pacienti Mestskej polikliniky v Trnave si poradovník zostavujú sami

Mesto Trnava ponúklo vybavenie polikliniky objednávacím systémom, lekári ho odmietli

Pacienti Mestskej polikliniky v Trnave si budú aj naďalej určovať poradie k jednotlivým lekárom sami. Mesto Trnava podľa viceprimátora Mateja Lančariča ponúklo na svoje náklady vybavenie polikliniky objednávacím systémom, lekári ho odmietli.

V súčasnosti pacienti prichádzajú pred polikliniku skoro ráno a sami si zostavujú poradovník pre konkrétne ambulancie. Práve chýbajúci objednávací systém je najčastejšie terčom ich kritiky.

V budove polikliniky sa denne vystrieda 4- až 5-tisíc ľudí nielen z Trnavy, ale aj širokej spádovej oblasti.

Mesto nemá možnosť zasiahnuť

„Mesto Trnava je v tomto prípade len vlastníkom budovy a do poskytovania zdravotnej starostlivosti nemá možnosť zasahovať,“ vysvetlil Lančarič. Lekári si tak sami určujú spôsob manažovania svojich pacientov.

Trnava prostredníctvom Strediska sociálnej starostlivosti priestory polikliniky prenajíma lekárom, lekárňam a ďalším nájomníkom. Ročne od nich inkasuje nájomné približne 230-tisíc eur, všetky takto získané peniaze investuje naspäť do budovy, ktorá je s rozlohou 20-tisíc metrov štvorcových jednou z najväčších polikliník na Slovensku.

V budove je podľa Lančariča viac ako 1 500 okien, 83 toaliet a veľké plochy spoločných priestorov. Správca budovu priebežne opravuje, v poslednom období boli obnovené takmer všetky toalety, značná časť strechy, spoločné priestory dostávajú nové dlažby. Veľkým problémom je podľa Lančariča vandalizmus.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X