Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pacient.jpg
Foto: Morguefile.com
4. apríla 2016 15:54 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Pacienti chcú dialóg s ministrom

Iniciatíva pacientskych organizácií “Za zdravý dialóg” doručila v pondelok 4. apríla novému ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi výzvu, v ktorej popisujú problematické oblasti slovenského zdravotníctva. Chcú začať dialóg a spolu s vedením ministerstva hľadať spoločné riešenia. Informovali o tom pacientske organizácie.

Pacientske združenia predstavili 2. marca výzvu, ktorou žiadali od novej vlády dialóg o tom, čo trápi slovenských pacientov. V mene Iniciatívy “Za zdravý dialóg” ju zástupcovia pacientov mesiac po jej predstavení doručili aj novému ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi.

“Doposiaľ žiaden z najvyšších predstaviteľov ministerstva zdravotníctva neviedol so zástupcami pacientov seriózny dialóg. Našim cieľom je takýto konštruktívny dialóg a hľadanie riešení, ktorých súčasťou budú aj pacienti, naštartovať. Veríme, že nové vedenie ministerstva bude zárukou zmeny a nového prístupu,” uviedol Maroš Havran zo združenia CML Life, jeden z autorov Výzvy.

Iniciatíva „Za zdravý dialóg

  • CML Life
  • Slovenský zväz sclerosis multiplex
  • Združenie pacientov s hematologickými malignitami
  • Združenie ojedinelých genetických ochorení

Pacientske organizácie na základe skúseností svojich pacientov popísali tri oblasti, v ktorých vidia potrebu zmeny. Na tieto oblasti by sa mala nová vláda podľa iniciatívy zamerať. Ide o zrýchlenie diagnostiky cez lepšie vzdelávanie, zabezpečenie rovnakého prístupu k liečbe pre všetkých pacientov a o zjednodušovanie prístupu k sociálnym službám.

Zmena v týchto oblastiach by pozitívne ovplyvnila životy tisícov pacientov a pacientok na Slovensku. Iniciatíva preto žiada, aby tieto priority boli súčasťou aj vznikajúceho programového vyhlásenia vlády.

“Myslíme si tiež, že súčasťou programového vyhlásenia vlády by mal byť aj záväzok vytvoriť na pôde Ministerstva zdravotníctva Výbor, v ktorom sa budú pacienti pravidelne stretávať s vedúcimi predstaviteľmi ministerstva a diskutovať o možných riešeniach týchto problémov,” dopĺňa Jarmila Fajnorová, prezidentka Slovenského zväzu sclerosis multiplex.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X