Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

OZSaPA chce zintenzívniť spoluprácu s odborovými bunkami v nemocniciach

Monika Kavecká
Foto: SITA / Marko Erd

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) plánuje rozširovať a zintenzívňovať prácu jednotlivých odborových buniek v nemocniciach.

Podľa predsedníčky OZ SaPA Moniky Kaveckej dochádza k vážnym zásahom do odborárskej práce na úrovni niektorých slovenských nemocníc. „Zdôrazňujeme, že právo na organizovanie sa v odborových združeniach je ústavou garantované a samozrejme to platí aj pre nemocnice,“ poznamenala.

V sobotu 11. júna sa v Žiline uskutočnila Rada predsedov OZ SaPA, ktorá sa venovala plánu činnosti do konca roka 2016. Svoju činnosť chce odborové združenie smerovať na zlepšenie postavenia sestier v zdravotníctve, bez ktorého sa nemôže zvýšiť úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

„Je nespochybniteľným faktom, že  medzi počtom sestier a kvalitou zdravotnej starostlivosti je priama úmera.  Nie je preto náhodou, že ak Slovensko zaostáva v počte sestier na 100 tisíc obyvateľov v rámci celej OECD, podobne zle je na tom aj v ďalších zdravotníckych ukazovateľoch, ako je priemerná dĺžka dožitia našich občanov, ale aj zlá bilancia v odvrátiteľných úmrtiach,“ vysvetlila Kavecká.

Odborové združenie má podľa predsedníčky v slovenskom zdravotnom systéme nezastupiteľné postavenie a unikátnu úlohu. Je aktívne v nemocniciach na celom území Slovenska pričom v 22 nemocniciach má svoje základné odborové organizácie.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 22. júna 2016 10:57Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...