Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Monika Kavecká
Foto: SITA / Marko Erd
22. júna 2016 10:57 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

OZSaPA chce zintenzívniť spoluprácu s odborovými bunkami v nemocniciach

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) plánuje rozširovať a zintenzívňovať prácu jednotlivých odborových buniek v nemocniciach.

Podľa predsedníčky OZ SaPA Moniky Kaveckej dochádza k vážnym zásahom do odborárskej práce na úrovni niektorých slovenských nemocníc. „Zdôrazňujeme, že právo na organizovanie sa v odborových združeniach je ústavou garantované a samozrejme to platí aj pre nemocnice,“ poznamenala.

V sobotu 11. júna sa v Žiline uskutočnila Rada predsedov OZ SaPA, ktorá sa venovala plánu činnosti do konca roka 2016. Svoju činnosť chce odborové združenie smerovať na zlepšenie postavenia sestier v zdravotníctve, bez ktorého sa nemôže zvýšiť úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

„Je nespochybniteľným faktom, že  medzi počtom sestier a kvalitou zdravotnej starostlivosti je priama úmera.  Nie je preto náhodou, že ak Slovensko zaostáva v počte sestier na 100 tisíc obyvateľov v rámci celej OECD, podobne zle je na tom aj v ďalších zdravotníckych ukazovateľoch, ako je priemerná dĺžka dožitia našich občanov, ale aj zlá bilancia v odvrátiteľných úmrtiach,“ vysvetlila Kavecká.

Odborové združenie má podľa predsedníčky v slovenskom zdravotnom systéme nezastupiteľné postavenie a unikátnu úlohu. Je aktívne v nemocniciach na celom území Slovenska pričom v 22 nemocniciach má svoje základné odborové organizácie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X