Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Senior
Foto: Pixabay.com
27. marca 2018 14:27 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Otvoria prvý domov pre dialyzovaných pacientov a seniorov na Slovensku

V jednej budove spája zariadenie sociálnych služieb s dialyzačným strediskom, odbornými ambulanciami a Alzheimer centrom

Multifunkčné zariadenie pre seniorov a pacientov s poškodenými obličkami otvoria v apríli v Galante. Ako prvé zariadenie tohto druhu na Slovensku bude v päťpodlažnej zrekonštruovanej budove ponúkať popri dialyzačných službách aj bývanie. Bude tiež domovom pre ľudí s Alzheimerovou chorobou, pomôže opatrujúcim rodinám s krátkodobými pobytmi ich blízkych. Informoval o tom koncern B. Braun, ktorý za projektom stojí.

Zariadenie B. Braun v Galante je prvým miestom na Slovensku a jedným z prvých v strednej Európe, kde sa zariadenie sociálnych služieb spája v jednej budove s dialyzačným strediskom, odbornými ambulanciami a Alzheimer centrom.

Okrem toho je objekt spojený 150 metrov dlhým podzemným tunelom s galantskou nemocnicou skupiny Svet zdravia. Na samotné bývanie je k dispozícii 71 lôžok v troch nadzemných podlažiach, z toho 53 v jednolôžkových a 18 v dvojlôžkových izbách. Celá budova patrí spoločnosti B. Braun, ktorá v suteréne prevádzkuje dialyzačné stredisko. B. Braun už podobný projekt otvoril v českom Slavkove pri Brne.

O seniorov a chorých sa bude starať štyridsaťčlenný odborný personál. Starostlivosť o ubytovaných klientov bude zabezpečovať spoločnosť Senior Care, ktorá má skúsenosti v oblasti sociálnych služieb z prevádzkovania domova Senior Care Kaskády.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X