Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR
Foto: SITA / Ján Slovák
9. februára 2016 15:40 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA, vZdravotnictve.sk

Mimoriadna schôdza o školstve a zdravotníctve bude vo štvrtok

Pod návrh o zvolanie sa podpísalo 35 opozičných poslancov

Skupina opozičných poslancov v utorok požiadala predsedu parlamentu o zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chce hovoriť o problémoch v školstve a zdravotníctve.

Predseda NR SR Peter Pellegrini schôdzu zvolal na štvrtok. Poslanci by sa mali zísť o 10:00.

Zasadnutie parlamentu je jeho predseda povinný zvolať, ak o to požiada najmenej 30 poslancov. Pod návrh o zvolanie sa podpísalo 35 opozičných poslancov.

Ako povedal na tlačovej besede predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan, opoziční poslanci navrhujú, aby boli na tejto schôdzi prijaté dve uznesenia.

Prvé sa týka riešenia krízovej situácie v školstve a prijatia opatrení na dlhodobé a udržateľné zlepšenie školstva. Zároveň žiadajú ministra školstva, vedy, výskumu a športu Juraja Draxlera, aby v rámci rozpravy o tomto bode programu podal komplexnú informáciu o konkrétnych krokoch vlády na zlepšenie situácie v školstve a o výsledkoch rokovania so zástupcami Iniciatívy slovenských učiteľov.

Poslanci tiež žiadajú, aby sa NR SR zaoberala situáciou v zdravotníctve. Žiadajú prijať uznesenie k prijatiu opatrení na ochranu práv pacientov a na stabilizáciu postavenia zdravotných sestier a zdravotného systému ako celku so zameraním na zníženie zadlženia.

Zároveň žiadajú ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka, aby v rámci rozpravy o tomto bode programu predložil komplexnú informáciu o stave dlhu v zdravotníctve a o opatreniach zameraných na jeho elimináciu; o riešení prípadov, ako sú Klinika Kostka, teta Anka, pochybný nájom nového sídla Všeobecnej zdravotnej poisťovne, kauza piešťanské CT; a o strategických zámeroch vlády v oblasti profesijného a sociálneho stabilizovania zdravotných sestier.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X