Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SND
Foto: SITA/Branislav Bibel
28. januára 2019 17:25 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Opera SND pomôže galakoncertom predčasne narodeným deťom

Galakoncert pre život odštartuje spoluprácu národného divadla s Novorodeneckou klinikou Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Bratislave

Prispieť na lepšiu zdravotnú starostlivosť o predčasne narodené deti môže každý, kto si kúpi lístok na špeciálny koncertný večer Opery Slovenského národného divadla (SND).

Prvá operná scéna na Galakoncert pre život pozýva na budúci týždeň vo štvrtok 7. februára o 19:00.

Na scéne historickej budovy SND na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave zaznejú známe operné árie v podaní popredných sólistov opery Ľubice Vargicovej, Evy Hornyákovej, Moniky Fabianovej, Miroslava Dvorského, Daniela Čapkoviča a Petra Mikuláša.

Vystúpia v sprievode orchestra Opery SND a pod taktovkou dirigenta Martina Leginusa.

Ich árie a duetá spestrí svojimi vstupmi operný zbor pod vedením zbormajstra Pavla Procházku. Na koncerte zaznejú scény z diel talianskych a francúzskych skladateľov obdobia romantizmu a talianskych predstaviteľov operného verizmu. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Publikum sa môže tešiť na tvorbu Giacoma Pucciniho, Giuseppe Verdiho, Georga Bizeta a ďalších.

Umenie presiahne vlastné hranice

Galakoncertom pre život vstupuje národné divadlo do spolupráce s Novorodeneckou klinikou M. Rusnáka Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) a Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Bratislave.

Návštevníci koncertu aj účinkujúci umelci môžu prispieť na činnosť občianskeho združenia Nedonosené dieťa, ktoré pomáha skvalitňovať starostlivosť o malých pacientov.

Ako ďalej informovalo SND v avíze ku koncertu, podľa prednostky novorodeneckej kliniky Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Bratislave Dariny Chovancovej, „takýchto malých pacientov stále pribúda a je mimoriadne náročné postarať sa o to, aby sa na tomto svete ‚uchytili‘ a dočkali sa zdravého a šťastného detstva“.

Galakoncertom pre život chce Opera SND vyslať verejnosti signál, že umenie môže presahovať svoje vlastné hranice a pomáhať všade tam, kde je to potrebné.

Viac o programe charitatívneho galakoncertu a možnosti kúpy vstupeniek možno nájsť na webstránke SND.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X