Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nou
Foto: vZdravotnictve.sk
21. júna 2018 15:40 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk, SITA

Onkologickému ústavu bude šéfovať Tomáš Alscher

Do výberového konania sa v stanovenom termíne prihlásili traja uchádzači, jeden z nich sa nezúčastnil písomnej formy výberového konania.

Vo výberovom konaní na post šéfa Národného onkologického ústavu (NOÚ) uspel Tomáš Alscher, ktorý ústav dočasne viedol po odchode Jozefa Valockého. Alscher pôsobil v pozícii ekonomického riaditeľa, vo vedení ústavu je celkovo šesť rokov.

Ako informovalo na svojej stránke ministerstvo zdravotníctva, do výberového konania sa v stanovenom termíne prihlásili traja uchádzači, jeden uchádzač sa nezúčastnil písomnej formy výberového konania. Malo by ísť o niekdajšieho riaditeľa Jozefa Dolinského, ktorý sa odmietol zúčastniť výberového konania, lebo nesúhlasil s jeho formou.

„Výberového konania sa zúčastnili dvaja uchádzači, ktorí splnili predpoklady a požiadavky zriaďovateľa,“ uviedol rezort.

Uchádzačov bodovali

Záverečné hodnotenie sa uskutočnilo 21. júna, v rámci neho výberová komisia zhodnotila výsledky uchádzačov výberového konania (písomné overenie odborných znalostí uchádzačov a projekty stratégie rozvoja organizácie) pridelením bodov na individuálnych hodnotiacich hárkoch a na základe sumárneho súčtu bodov.

Z čela NOÚ odišiel Jozef Valocký po tom, ako sa ústav dostal do personálnych problémov a musel odkladať operácie. Na podobné personálne problémy upozorňovali zamestnanci aj na predchádzajúcom pôsobisku Valockého v nitrianskej fakultnej nemocnici, kde takisto zastával pozíciu generálneho riaditeľa.

Víťazný projekt ministerstvo zverejnilo na svojej stránke.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X