Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sukel_ondrej.jpg
Foto: vZdravotnictve.sk
26. novembra 2018 9:55 Farmácia od vZdravotnictve.skSITA

Ondrej Sukeľ pokračuje vo funkcii prezidenta SLeK

Delegáti komory zvolili na najbližšie štvorročné obdobie všetky zákonné orgány

Ondrej Sukeľ pokračuje vo funkcii prezidenta Slovenskej lekárnickej komory (SLeK). Informovala o tom SleK vo svojej tlačovej správe.

Sukeľ zastáva funkciu prezidenta od roku 2014.

Delegáti komory zvolili na najbližšie štvorročné obdobie všetky zákonné orgány. Vo funkcii potvrdili polovicu doterajších členov Rady SLeK. Prvým viceprezidentom sa stal Norbert Chano a 2. viceprezidentkou sa stala Miroslava Snopková.

Lekárnici na okraji záujmu

Podľa Sukeľa je komora na okraji záujmu zdravotníckeho rezortu.

„Sme jediným segmentom zdravotníctva, ktorý má nariadené bezplatné pohotovostné služby. V lekárenstve dlhodobo klesá reálne ohodnotenie práce, nemáme kompenzované náklady na aplikáciu e-zdravia. Sme vystavení nezmyselným až šikanóznym postupom za nedostatky e-zdravia, ktoré sme nespôsobili,“ uviedol.

Aj tieto negatíva chce znovuzvolený prezident riešiť.

Úspešné projekty

V minulom funkčnom období sa komora venovala nielen legislatíve, osvetovými projektmi sa zameriavala na pacienta.

„Kampane ako Kto má kľúče od skrinky s jedmi? Dieťa nie je malý dospelý, Lieky počas dojčenia a najmä kľúčový projekt Interakcie liekov sú reálnou ukážkou toho, že zdravý pacient má byť výsledkom našej práce, a preto chceme s osvetou zameranou na pacienta pokračovať aj v roku 2019,“ uviedol Ondrej Sukeľ, ktorý projekty inicioval.

SLeK sa zapojila aj do projektu Nedostupné lieky, ktorého výsledky viedli k novele zákona o liekoch. Tá podľa komory zásadne zlepšila dostupnosť liekov pre slovenských pacientov.

SLeK bola iniciátorom založenia medzinárodnej odbornej konferencie V4 PharmFORUM, začala vydávať odborný historický časopis Slovenský lekárnik a realizovala množstvo aktivít, ktoré zhrnula do vlastnej charakteristiky – Moderná inštitúcia s tradíciou.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X