Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ehealth_sum.jpg
Foto: Pixabay.com
11. novembra 2015 10:24 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Októbrový Špeciál: eHealth na Slovensku

Sedem rokov, 47 miliónov eur, ale projekt elektronického zdravotníctva na Slovensku zatiaľ nefunguje. Portál vZdravotnictve.sk sa v októbrovej sérii špeciálov pozrel na históriu, budúcnosť a riziká eHealthu.

Projekt začal v roku 2008 a termín jeho zavedenia sa niekoľkokrát posúval. Ostatné odloženie však má byť už naozaj posledné a eHealth začne fungovať od januára 2017, hovorí ministerstvo zdravotníctva.

Jeho optimizmus nezdieľajú analytici. Inštitút INEKO hovorí opak, že riziko ďalšieho meškania je veľké. Termín 1. januára 2017 považuje za nereálny aj Health Policy Institute. A to nie sú jediné výhrady, ktoré majú.

Odkladaný projekt núti poisťovne a poskytovateľov hľadať alternatívy. Zdravotná poisťovňa Dôvera prišla s vlastným systémom.

Elektronizácia zdravotníctva je nevyhnutná, zhodujú sa pred voľbami aj politické strany. S jednotlivými krokmi však opozičné strany nie sú spokojné.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X