Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica Nitra
Foto: SITA / Martin Havran
17. marca 2018 7:00 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Odvolali generálneho riaditeľa Fakultnej nemocnice Nitra

AKTUALIZOVANÉ – Dočasným generálnym riaditeľom je Ľubomír Dorociak, nemocnicu povedie do obsadenia postu úspešným uchádzačom vo výberovom konaní.

Generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice Nitra Kamil Koleják vo funkcii končí. Odvolalo ho ministerstvo zdravotníctva 14. marca.

Ako v piatok informovala hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková, na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR bol 15. marca vymenovaný do funkcie generálneho riaditeľa Fakultnej nemocnice Nitra Ľubomír Dorociak, a to na dobu určitú – do obsadenia postu úspešným uchádzačom vo výberovom konaní, najdlhšie však do 14. septembra 2018.

Ministerstvo nepresvedčili výsledky

Kamil Koleják bol generálnym riaditeľom nemocnice od 1. novembra 2017, nemocnicu však riadil už aj v minulosti.

„Ministerstvo zdravotníctva SR priebežne hodnotí výsledky nemocníc vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti a na základe toho realizuje aj opatrenia v oblasti personálnej politiky. Kamil Koleják ukončil pôsobenie vo funkcii generálneho riaditeľa dohodou, naďalej bude pôsobiť ako prednosta kliniky neurochirurgie,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X