Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Oddelenie anestéziológie v nemocnici v Žiline funguje, tvrdí riaditeľ

Mf90726.jpg
Situácia pred vchodom do FNsP Žilina počas brífingu o mimoriadnej situácii v nemocnici SITA / Milo Fabian

Podľa jeho listu však na oddelení AIM dnes o polnoci už nebude žiaden pacient. 

Činnosť oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, vrátane lôžkovej časti, nebude prerušená. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová, vedeniu sa napriek hromadným výpovediam sestier podarilo situáciu stabilizovať.

„Činnosť oddelenia je zabezpečená vďaka spolupráci s nemocnicami v Dolnom Kubíne a Trstenej,“ povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga. Nemocnica počas januára podľa neho uzatvorila pracovné zmluvy s 20 novými sestrami. Od 1. februára majú nastúpiť ďalšie.

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek však poskytlo médiám list podpísaný Mačugom, podľa ktorého už dnes o polnoci nebude na OAIM žiaden pacient.

Zamestnávateľ Vám týmto oznamuje, že k uplynutiu dňa 31. 01. 2016 o 0:00 hod. nebudete odovzdávať zdravotnú starostlivosť o pacientoch [sic] a informácie o pacientoch žiadnej zdravotnej sestre, nakoľko sa na oddelení OAIM lôžková časť nebude v danom čase už nachádzať žiaden pacient.

Po skončení Vášho pracovného pomeru Vás žiadame o opustenie pracoviska zamestnávateľa.

Macuga_list.jpg
OZ SaPA

OZ SaPA na polnoc v Žiline zvolalo brífing, kde bude informovať o ďalších krokoch sestier.

Podľa informácii zverejnených v sobotu mala Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zatvoriť od nedele lôžkovú časť Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). Dokumentovať to mal list riaditeľa nemocnice Ivana Mačugu vedúcemu lekárovi Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotníckej služby Žilina.

V liste sa písalo, že pacientov OAIM s polytraumou, ťažkými poraneniami a spinálnou traumou, ak to ich stav dovolí, prevezú do najbližších spádových nemocníc v Martine, Čadci, Dolnom Kubíne, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a Považskej Bystrici. Ak to stav pacienta neumožní, presunú ho na iné oddelenie žilinskej nemocnice. Pacientov z okolia Žiliny mala Záchranná zdravotnícka služba odvážať na OAIM v iných nemocniciach. „Z tohto dôvodu odporúčam častejšie využívať leteckú záchrannú službu,“ písalo sa v liste.

K dnešnému dňu žilinská nemocnica eviduje 181 výpovedí sestier, z toho 24 je práceneschopných, 34 stiahlo výpovede a 20 je nových sestier.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 31. januára 2016 18:20Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...