Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mf90726.jpg
Situácia pred vchodom do FNsP Žilina počas brífingu o mimoriadnej situácii v nemocnici SITA / Milo Fabian
31. januára 2016 18:20 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Oddelenie anestéziológie v nemocnici v Žiline funguje, tvrdí riaditeľ

Podľa jeho listu však na oddelení AIM dnes o polnoci už nebude žiaden pacient. 

Činnosť oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, vrátane lôžkovej časti, nebude prerušená. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová, vedeniu sa napriek hromadným výpovediam sestier podarilo situáciu stabilizovať.

„Činnosť oddelenia je zabezpečená vďaka spolupráci s nemocnicami v Dolnom Kubíne a Trstenej,“ povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga. Nemocnica počas januára podľa neho uzatvorila pracovné zmluvy s 20 novými sestrami. Od 1. februára majú nastúpiť ďalšie.

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek však poskytlo médiám list podpísaný Mačugom, podľa ktorého už dnes o polnoci nebude na OAIM žiaden pacient.

Zamestnávateľ Vám týmto oznamuje, že k uplynutiu dňa 31. 01. 2016 o 0:00 hod. nebudete odovzdávať zdravotnú starostlivosť o pacientoch [sic] a informácie o pacientoch žiadnej zdravotnej sestre, nakoľko sa na oddelení OAIM lôžková časť nebude v danom čase už nachádzať žiaden pacient.

Po skončení Vášho pracovného pomeru Vás žiadame o opustenie pracoviska zamestnávateľa.

Macuga_list.jpg
OZ SaPA

OZ SaPA na polnoc v Žiline zvolalo brífing, kde bude informovať o ďalších krokoch sestier.

Podľa informácii zverejnených v sobotu mala Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zatvoriť od nedele lôžkovú časť Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). Dokumentovať to mal list riaditeľa nemocnice Ivana Mačugu vedúcemu lekárovi Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotníckej služby Žilina.

V liste sa písalo, že pacientov OAIM s polytraumou, ťažkými poraneniami a spinálnou traumou, ak to ich stav dovolí, prevezú do najbližších spádových nemocníc v Martine, Čadci, Dolnom Kubíne, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a Považskej Bystrici. Ak to stav pacienta neumožní, presunú ho na iné oddelenie žilinskej nemocnice. Pacientov z okolia Žiliny mala Záchranná zdravotnícka služba odvážať na OAIM v iných nemocniciach. „Z tohto dôvodu odporúčam častejšie využívať leteckú záchrannú službu,“ písalo sa v liste.

K dnešnému dňu žilinská nemocnica eviduje 181 výpovedí sestier, z toho 24 je práceneschopných, 34 stiahlo výpovede a 20 je nových sestier.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X