Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Monika Kavecká
Foto: SITA / Marko Erd
9. marca 2016 13:07 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Odbory očakávajú od nového ministra obnovenie rokovaní

Nový minister zdravotníctva by mal podľa predsedníčky odborového združenia sestier Moniky Kaveckej odvolať časť riaditeľov nemocníc. 

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZSaPA) očakáva od novej vlády a ministra zdravotníctva ako prvý krok odvolanie riaditeľa Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove Radoslava Čuhu a návrat stoviek sestier a pôrodných asistentiek na svoje pozície. Uviedla to vo svojom stanovisku predsedníčka združenia Monika Kavecká.

„Táto požiadavka sa netýka iba prešovskej nemocnice, ale aj všetkých ostatných nemocníc, v ktorých si riaditelia nemocníc rozhodli vyrovnávať účty predovšetkým s predstaviteľkami nášho odborového združenia,“ ozrejmila šéfka odborov.

Ďalším krokom, ktorý v krátkom čase po vytvorení novej vlády očakáva OZSaPA, je obnovenie intenzívnych rokovaní s novým ministrom zdravotníctva o pracovných podmienkach sestier a pôrodných asistentiek.

„Jeho cieľom je zastavenie masívneho odlivu sestier a pôrodných asistentiek zo slovenského zdravotníctva, ktorý sa prejavuje v znižovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov,“ vysvetlila Kavecká.

OZSaPA ide podľa predsedníčky hrdo a sebavedome do komunikácie s novou vládou. „Sestry sú vážnym partnerom, ku ktorému bude musieť nová vláda pristupovať s rešpektom,“ uzavrela Kavecká.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X