Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odbory očakávajú od nového ministra obnovenie rokovaní

Monika Kavecká
Foto: SITA / Marko Erd

Nový minister zdravotníctva by mal podľa predsedníčky odborového združenia sestier Moniky Kaveckej odvolať časť riaditeľov nemocníc. 

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZSaPA) očakáva od novej vlády a ministra zdravotníctva ako prvý krok odvolanie riaditeľa Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove Radoslava Čuhu a návrat stoviek sestier a pôrodných asistentiek na svoje pozície. Uviedla to vo svojom stanovisku predsedníčka združenia Monika Kavecká.

„Táto požiadavka sa netýka iba prešovskej nemocnice, ale aj všetkých ostatných nemocníc, v ktorých si riaditelia nemocníc rozhodli vyrovnávať účty predovšetkým s predstaviteľkami nášho odborového združenia,“ ozrejmila šéfka odborov.

Ďalším krokom, ktorý v krátkom čase po vytvorení novej vlády očakáva OZSaPA, je obnovenie intenzívnych rokovaní s novým ministrom zdravotníctva o pracovných podmienkach sestier a pôrodných asistentiek.

„Jeho cieľom je zastavenie masívneho odlivu sestier a pôrodných asistentiek zo slovenského zdravotníctva, ktorý sa prejavuje v znižovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov,“ vysvetlila Kavecká.

OZSaPA ide podľa predsedníčky hrdo a sebavedome do komunikácie s novou vládou. „Sestry sú vážnym partnerom, ku ktorému bude musieť nová vláda pristupovať s rešpektom,“ uzavrela Kavecká.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 9. marca 2016 13:07Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...