Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Monika Kavecká
Monika Kavecká | Foto: SITA / Urban Klement
8. septembra 2017 14:30 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Odborové združenie sestier víta iniciatívu OZ KOVO v dôchodkovej oblasti

Odbory sestier a pôrodných asistentiek sú za stanovenie maximálneho veku odchodu do dôchodku a za vytvorenie zákonných možností pre skorší odchod do starobného dôchodku bez krátenia sumy dôchodku.

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) podporuje iniciatívu OZ KOVO v dôchodkovej oblasti, ktoré je za stanovenie maximálneho veku odchodu do dôchodku a za vytvorenie zákonných možností pre skorší odchod do starobného dôchodku bez krátenia sumy dôchodku. Informovalo o tom odborové združenie v piatok.

„Negatívne údaje a trendy v demografii nie je možné riešiť zvyšovaním veku odchodu do dôchodku, zvlášť ak nie je stanovený strop. Predstava 68-ročnej zdravotnej sestry či ošetrovateľa, ktorý podáva rovnaký výkon ako jeho 35-ročný kolega, je utopistická,“ zdôvodnil predsedníčka OZ SaPA Monika Kavecká.

Dôchodkový systém si vyžaduje komplexný pohľad

Dôchodkový systém potrebuje vzhľadom na demografiu podľa nej zodpovedný komplexný pohľad, dlhodobú celospoločenskú dohodu a reformu s výhľadom do vzdialenejšej budúcnosti.

„Súčasťou riešenia musí byť aj cieľ prírastku počtu obyvateľov Slovenska vďaka rodinnej politike, čím vzrastie počet daňových poplatníkov, ktorí budú prispievať staršej generácii na dôchodky s prípadnou motivačnou asignáciou časti odvodov pre svojich rodičov,“ dodala Kavecká.

Riešení postupne sa zhoršujúcej situácie sa podľa nej ponúka viacero. „Vítame aktivitu OZ KOVO v týchto dôchodkových otázkach, ktoré sa bytostne dotýkajú aj nás, sestier a pôrodných asistentiek,“ uzatvorila Kavecká.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X