Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Monika Kavecká
Foto: SITA / Marko Erd
21. decembra 2016 13:53 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Odborové združenie sestier chce byť v tripartite

Predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb Anton Szalay požiadavku sestier odmietol.

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) chce byť súčasťou oficiálneho tripartitného dialógu. Požiadavku sestier však predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ) Anton Szalay odmietol.

Ako priblížila predsedníčka OZ SaPA Monika Kavecká, návrh predložila v rámci utorňajšieho rokovania zdravotníckej tripartity.

„Moja požiadavka vychádzala zo skutočnosti, že ako odborové zastúpenie sestier, vie naša organizácia konštruktívne prispieť k dialógu o zvyšovaní kvality starostlivosti o pacientov na Slovensku,“ vysvetlila.

Šéf SOZ Szalay svoj postoj v diskusii odôvodnil podľa Kaveckej tým, „že aj deti si na Vianoce žiadajú darčeky, avšak nie všetky môžu dostať“.

Nevzdávajú sa

Kavecká tento postoj označila za hrubú aroganciu svedčiacu o absolútnom nepochopení legitímnych požiadaviek, ktorými sa odborové zastúpenie sestier snaží vytvoriť čo najlepšie predpoklady pre zvyšovanie kvality starostlivosti o pacientov.

Napriek odmietavému postoju chce odborové združenie naďalej nastoľovať požiadavky vedúce k zlepšovaniu podmienok práce sestier v nemocniciach.

„Je totiž štatisticky preukázané, že lepšie podmienky práce a vyšší počet sestier vedie k zvyšovaniu kvality zdravotnej starostlivosti o pacientov a k vyššiemu počtu zachránených životov,“ argumentovala Kavecká.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X