Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Monika Kavecká
Monika Kavecká | Foto: SITA / Marko Erd
21. decembra 2016 13:53 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Odborové združenie sestier chce byť v tripartite

Predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb Anton Szalay požiadavku sestier odmietol.

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) chce byť súčasťou oficiálneho tripartitného dialógu. Požiadavku sestier však predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ) Anton Szalay odmietol.

Ako priblížila predsedníčka OZ SaPA Monika Kavecká, návrh predložila v rámci utorňajšieho rokovania zdravotníckej tripartity.

„Moja požiadavka vychádzala zo skutočnosti, že ako odborové zastúpenie sestier, vie naša organizácia konštruktívne prispieť k dialógu o zvyšovaní kvality starostlivosti o pacientov na Slovensku,“ vysvetlila.

Šéf SOZ Szalay svoj postoj v diskusii odôvodnil podľa Kaveckej tým, „že aj deti si na Vianoce žiadajú darčeky, avšak nie všetky môžu dostať“.

Nevzdávajú sa

Kavecká tento postoj označila za hrubú aroganciu svedčiacu o absolútnom nepochopení legitímnych požiadaviek, ktorými sa odborové zastúpenie sestier snaží vytvoriť čo najlepšie predpoklady pre zvyšovanie kvality starostlivosti o pacientov.

Napriek odmietavému postoju chce odborové združenie naďalej nastoľovať požiadavky vedúce k zlepšovaniu podmienok práce sestier v nemocniciach.

„Je totiž štatisticky preukázané, že lepšie podmienky práce a vyšší počet sestier vedie k zvyšovaniu kvality zdravotnej starostlivosti o pacientov a k vyššiemu počtu zachránených životov,“ argumentovala Kavecká.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X