Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mikroskop
Foto: GettyImages
16. mája 2019 8:51 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Od 15. mája možno žiadať o dotácie na výskum a vývoj v zdravotníctve

Celkový rozpočet dotácií v prípade oboch výziev je 1,1 mil. eur. na rok 2019.

Od 15. mája možno žiadať o dotácie na výskum a vývoj v zdravotníctve. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) na svojej stránke zverejnilo dve výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií v pôsobnosti MZ SR na rok 2019. Celkový rozpočet dotácií na tento rok je 1,1 mil. eur.

Predpokladaný termín, do ktorého bude možné predložiť žiadosti o poskytnutie dotácie, je pre obe výzvy 15. júl tohto roku.

Vybranými témami žiadostí v prípade prvej výzvy sú inovatívne diagnostické a terapeutické postupy a produkty personalizovanej/ precíznej medicíny. Ďalej ide o lieky na inovatívnu liečbu a taktiež inovatívne biotechnológie v lekárskych vedách. Štvrtou témou sú inovatívne prostriedky zdravotníckej techniky.

Celkový rozpočet dotácie na rok 2019 je v tomto prípade 700 tisíc eur, pričom indikatívna výška dotácie na jeden projekt je 17 tisíc eur až 100 tisíc eur na jeden rok.

Druhá výzva je pre onkológiu

Druhá výzva je zameraná na výskum a vývoj v oblasti onkologických ochorení.

Vybranými témami žiadostí sú nádory semenníkov a malígne lymfómy, ale aj karcinóm pankreasu a kolorektálny karcinóm. Treťou témou je karcinóm prsníka, pľúc a prostaty. Celkový rozpočet dotácie na rok 2019 je v tomto prípade 400 tisíc eur, pričom indikatívna výška dotácie na jeden projekt je takisto 17 tisíc eur až 100 tisíc eur na jeden rok.

Maximálna dĺžka trvania projektov je v prípade oboch výziev tri roky.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X