Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Víťazný tím eHealth Hackathonu
17. februára 2016 14:07 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Ocenili úspešných riešiteľov eHealth Hackathonu

Spoločnosť Asseco Central Europe ocenila úspešných riešiteľov prvého slovenského eHealth Hackathonu. V piatok 12. februára sa stretlo dvadsať  nadšencov, ktorí počas programátorského maratónu pracovali na myšlienkach, či na konkrétnych aplikáciách, ktoré môžu zlepšiť zdravotnú starostlivosť.

Na to, aby si fungovanie eHealthu vedeli lepšie predstaviť, odborný garant – spoločnosť Asseco Central Europe – predstavil, čo to vlastne eHealth je a spoločnosť GlobeNet, ktorá je lídrom na maďarskom trhu IT riešení pre zdravotníctvo ukázala, ako môže reálne fungovať v praxi.

Podnety zo slovenského prostredia odovzdával účastníkom počas celých 26 hodín hackathonu vedúci oddelenia IT Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica, Milan Zorvan.

Súťažiaci, medzi ktorými boli jednak študenti, ale aj podnikatelia, či programátori, na úvod zadefinovali deväť nápadov. Každý účastník mohol zahlasovať za jeden nápad a prihlásiť sa tým do jedného z tímov. Takto vzniklo päť tímov, z ktorých sa nakoniec štyri tímy nasledujúce hodiny až do záverečných prezentácii v sobotu večer, snažili pracovať na svojich aplikáciách užitočných pre ľudské zdravie.

Prvú cenu si odnieslo riešenie eMERGINO. Ide o aplikáciu na urgentné vyhľadanie informácií o najbližších poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti so zohľadnením času, kedy fungujú, s navigáciou, kontaktnými údajmi a možnosťou stiahnuť dáta za jednotlivé mestá u nás i v zahraničí, ktoré sa následne využívajú offline.

Druhú cenu sa odborná porota rozhodla udeliť tímu, ktorý pracoval na aplikácii PillsPlan. Táto aplikácia si dala za cieľ riešiť problém nepravidelného užívania liekov, čo môže pacientom privodiť niekedy aj život ohrozujúce stavy.

Podľa riešiteľov problému by daná aplikácia mohla bežať na všetkom od inteligentného telefónu po náramkové hodinky. Užívateľa by upozornila na to, kedy si má dať liek, koľko si ho má vziať, koľko tabletiek mu má zostať v balení, upozorní ho, kedy je potrebné vyzdvihnúť si ďalší predpis u lekára, jednoducho pomocou nasnímania predpisu pridávať lieky do aplikácie a zdieľať tieto informácie aj s blízkymi, aby mali prehľad o tom, čo beriete, kedy a koľko.

Tretie miesto porota neudelila.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X