Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spravodlivost
Foto: FreeImages.com
26. júla 2016 16:45 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Obžalovali pacientov, ktorí podplácali

Ide o pacientov z kauzy exprimára skalickej nemocnice Jozefa M., ktorý sa ku skutkom priznal a chce uzavrieť dohodu o vine a treste 

Dvaja pacienti bývalého primára urológie skalickej nemocnice Jozefa M., ktorý je obvinený z prijímania úplatku, čelia obžalobe za jeho podplácanie. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal dnes na Špecializovaný trestný súd obžaloby.

Hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová informovala, že prokurátor podal obžalobu na obvineného Ľuboša Š. a na Ladislava N. za prečin podplácania.

Ľuboš Š. podľa obžaloby v januári v Nemocnici s poliklinikou Skalica na urologickom oddelení v pracovni primára mu ako pacient dal 50 eur. Išlo o úplatok za poskytnutú zdravotnú starostlivosť a vykonané lekárske úkony. Rovnako dal v pracovni primára úplatok aj Ladislav N., v tomto prípade išlo o 40 eur.

Exprimár urológie Jozef M. chce uzavrieť dohodu o vine a treste, ktorá čaká na schválenie súdom. Termín verejného zasadnutia je vytýčený na 19. augusta.

Priznal sa k 26 úplatkom

Lekár priznal, že od 9. novembra 2015 do 11. januára 2016 v súvislosti s poskytnutím zdravotnej starostlivosti a vykonaním úkonov prijal úplatky v rôznej výške v 26 prípadoch. Dostával ich od pacientov, ktorí za ním ako známym odborníkom chodili z celého Slovenska.

Urológa stíhali na slobode, pretože pri rozhodovaní o väzbe v januári tohto roka predložil súdu i prokurátorovi dohodu o skončení pracovného pomeru s nemocnicou. Tým pokračovanie v trestnej činnosti pominulo ako dôvod väzby.

Dohody o vine a treste uzavreli aj ďalší úplatní lekári – kardiochirurg Viliam Fischer a detský urológ Vladimír Polák. Obaja dostali dvojročný podmienečný trest.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X