Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

O platoch a protikorupčných školeniach chce Čislák ešte diskutovať

korupcia
FreeImages.com

Vláda v stredu prerušila rokovanie o novele zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Tá navrhuje garantované minimálne mzdy a aby podmienkou výkonu zdravotníckeho povolania bolo pre zdravotníckych pracovníkov absolvovanie školenia o protikorupčnom správaní.

Ako po rokovaní vlády uviedol minister zdravotníctva Viliam Čislák, rokovanie presunul, aby sa o platoch a protikorupčných školeniach ešte mohlo diskutovať. „Ja to neruším, len posúvam kvôli tomu, aby prebehla diskusia s odborníkmi,“ povedal Čislák.

Ministerstvo zdravotníctva navrhovalo, aby garantovanú minimálnu mzdu mali zdravotnícki pracovníci len v štátnych zariadeniach. Proti tomu vystúpil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. Podľa neho sú totiž aj ostatné zdravotnícke zariadenia napojené na systém verejného zdravotného poistenia.

Povinnosť absolvovať protikorupčné školenia je podľa predsedu Lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského výsmechom občanov. Podľa neho „tragikomický“ návrh postihne lekárov a sestry, pričom v minulých kauzách mali prsty hlavne riaditelia nemocníc a zamestnanci ministerstva zdravotníctva.

Príkladom neúčinnosti navrhovaných opatrení môže byť podľa predsedu LOZ nákup predraženého CT v Piešťanoch z jesene minulého roka, kde by na preškolenie išli lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová, ktorí aj bez preškolenia na kauzu upozornili.

Proti školeniam už vystúpili aj strany SaS a KDH.

 

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 26. augusta 2015 19:42Zdroj SITA, vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...